fbpx

Akcja “Wpuść księdza, zapłać i podaj nazwisko”, czyli kolęda już październiku


1 comment, 2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

W związku z brakiem możliwości przeprowadzenia kolędy w tradycyjnym terminie, ksiądz proboszcz z Parafii św. Bartłomieja Apostoła w Ciągowicach postanowił zorganizować słynną “kolędę w październiku. Do sieci trafiło zdjęcie karteczki, którą ksiądz miał rozdać wiernym.

W Ciągowicach na Śląsku – “uzupełniająca kolęda” odbędzie się na jesieni. Wierni otrzymali specjalne wytyczne.

W sieci opublikowało zdjęcie magicznej karteczki. Wynika z niej, że parafia zachęca wiernych do wpłat na aż trzy cele: dach, kościół i kolędę. Na karteczce znajduje się także miejsce do wpisania kwot i nazwiska.

Wielu internautów komentowało, że jesienna zbiórka pieniędzy w parafii w Ciągowicach nie ma nic wspólnego z tradycyjną kolędą, a “wytyczne” zawarte na karteczce naruszają anonimowość wiernych.

– Kuria Diecezjalna w Sosnowcu interpretuje te kartki jako formę komunikacji z parafianami, z którymi przez pandemię proboszcz miał ograniczony kontakt. Dzięki niej wierni dowiedzieli się, na co parafia zbiera datki oraz mogą zdecydować, ile chcą przeznaczyć pieniędzy – powiedział ks. Lech w rozmowie z portalem o2.

Jak zwraca uwagę Gazeta.pl “to nie jedyna z zaskakujących praktyk parafii”. Na jej oficjalnej stronie internetowej możemy znaleźć ogłoszenie, w którym z imienia i nazwiska wywoływane są parafianki do sprzątania kaplicy.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
3
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pingwin vs Amstaf
Pingwin vs Amstaf
7 miesięcy temu

Ogólnie mój amstaf nie lubi pingwinów. Kiedyś jednemu się spodobał więc oddałem za namową rodziny. Kiedy pingwina nie było w domu pies zdemolował mu mieszkanie. To było miłe uczucie. osobiście od wielu lat ksiądz ma zakaz wstępu do mojego domu. Nigdy nie lubiłem pingwinów