Apple zaprezentowało nowe smartfony – zobacz który kupisz!


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Wersja Mini i wersja zwykła

iPhone 12 mini: wszystko co musisz wiedzieć o nowym smartfonie Apple

Na dzisiejszej konferencji Apple która odbyła się o godzinie 19:00 czasu Polskiego, sztab Apple jak co roku, jednak z miesięcznym opóźnieniem wynikającym z powodów pandemii zaprezentowało nową serię iPhonów – 12.

Najtańszy model – 12 Mini ma mieć rozmiary porównywalne z iPhonem 8 ale będzie posiadał większy 5.4 calowy wyświetlacz w stosunku do 4.7 z iPhona 8. Nowy iPhone będzie posiadał 2 aparaty tylne o rozdzielczości 12MP każdy (jeden główny a drugi szerokokątny) oraz nowy SmartHDR 3 generacji który ma wyciągać jeszcze więcej detali ze zdjęć. Do aparatu przedniego dodano tryb timelapse oraz nagrywanie w zwolnionym tempie

Zwykły iPhone 12 to praktycznie to samo co Mini ale z większym 6.1 calowym wyświetlaczem, zmiana jest spora bo matryca została zmieniona z LCD na OLED. Zmianie uległo również zagęszczenie pixeli na cal jest ono większe od modelu 11 i wynosi 440ppi.

Obywa “najsłabsze” modele będą wyposażone w router 5G ale nie będą posiadały już dodatkowej 3 i 4 kamery do LIDaR oraz trybu RAW.

Ceny za wersję Mini zaczynają się od 3600 PLN i 4200 PLN za wersję zwykłą (oba w wariancie 64GB) w oficjalnej dystrybucji Apple

Wersja Pro i Pro Max

iPhone 12 Pro 128 GB – pacyficzny - Apple (PL)

Seria 12 w tym roku otrzymała również dwa warianty Pro. Wersja Pro będzie posiadać dokładnie taki sam rozmiar wyświetlacza jak zwykła 12 – 6.1 cala z tym samym ekranem w takiej samej technologii i o tym samym zagęszczeniu pixeli na cal, wersja Max będzie posiadać duży ekran o przekątnej 6.7 cala. O rozdzielczościach kolejno 2532×1170 pikseli i 2778×1284 pixeli

Różnicą między zwykłymi wariantami mają być dodatkowe kamery, trzecie oczko aparatu to 12 MP teleobiektyw z optyczną stabilizacją obrazu oraz czwarte oczko z sensorem LIDaR który mierzy w trójwymiarze dokładne wymiary danego obiektu – niemal jak sonar. Ciekawostką jednak jest to że wersja Max dostanie mocniejszy teleobiektyw niż wersją Pro (m.in. 2,5x zoom optyczny vs 2x w 12 Pro i OIS z automatyczną stabilizacją matrycy).

Wersje Pro mają dodatkowo wspierać tryb ProRAW który pozwoli zapisywać zdjęcia w najbardziej bezstratnym formacie pliku co pozwoli na tworzenie zdjęć przeznaczonych już wprost do profesjonalnej obróbki.

Ceny wersji Pro w Polsce zaczynają się od 5200 PLN i 5600 PLN za wersję Pro Max (oba warianty 128GB) w oficjalnej dystrybucji Apple

Nowy procesor

iPhone 12 5G z Apple A14 Bionic. To potężny procesor w 5 nm

W przypadku wszystkich czterech telefonów nie będzie różnicy w tym co siedzi “pod maską” smartfona. Każdy z nich będzie napędzany przez tą samą jednostkę – Apple 14 Bionic z routerem 5G. Chip ma aż 11,8 mld tranzystorów oraz składa się z 6 rdzeni CPU i 4 rdzeni GPU. Dodatkowo jego pracę wspiera 16-rdzeniowy Neural Engine (jest w stanie wykonywać 11 miliardów operacji na sekundę), a także wspierać aktywne uczenie maszynowe.

Nowy Apple HomePod Mini

Homepod mini - nowy, mniejszy głośnik inteligentny Apple z Siri

Oprócz nowych telefonów, Apple zaprezentowało również nowy inteligentny głośnik, HomePod drugiej generacji, który swoim wyglądem przywodzi inteligentną doniczkę. Wersję mini wyróżnia przetwornik audio nowej generacji oraz dwa radiatory. Głośnik będzie dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych – biel oraz Space Grey. Głośnik jest wyposażony w nowy procesor Apple S5 który znajduje się również w Apple Watchu 5. generacji. HomePod Mini zaoferuje również pełną, aktywną, obsługę asystenta głosowego Apple – Siri.

Cena HomePoda w Polsce w oficjalnej dystrybucji Apple to 380 PLN


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ