fbpx

Artur Dziambor o posłach PiS podczas głosowania: Nie widziałem czegoś takiego nigdy..


3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Poseł Konfederacji Artur Dziambor skomentował dzisiaj w “‘Super Expressie” sytuację podczas głosowania nad unijnym Funduszem Odbudowy: – Euforia, jaką ja widziałem w sektorze Prawa i Sprawiedliwości – nie widziałem czegoś takiego nigdy. Oni po tym głosowaniu podskakiwali, klaskali – mówił poseł.

W środę sejm przegłosował ustawę o ratyfikacji unijnego Funduszu Odbudowy. Mimo, że Prawo i Sprawiedliwość nie miało większości w sejmie wobec sprzeciwu Solidarnej Polski – to ustawa przeszła w głównej mierze dzięki Lewicy, która porozumiała się wcześniej ze Zjednoczoną Prawicą. Poza tym za ustawą zagłosowali również Polska 2050 i PSL. Przeciw byli Konfederacja i Solidarna Polska, natomiast Koalicja Obywatelska wstrzymała się od głosu.

Polityk jest zdania, że faktycznie część posłów PiS obawiało się ewentualnej porażki podczas głosowania, co w dłuższej perspektywie mogłoby kosztować ich utratę władzy. – Myślę, że duża część posłów PiS wiedziała doskonale, że jeżeli ten budżet unijny przypadkiem nie przejdzie, to trzeba będzie ogłosić, że wszystko padło trupem, przepraszamy, odchodzimy i przegrywamy wybory. – powiedział poseł podczas rozmowy.

Wiele niepewności wzbudza również to, jak pieniądze z Funduszu zostaną rozdysponowane. Panują wątpliwości w środowisku politycznym, czy PiS nie wykorzysta tych pieniędzy dla własnych korzyści partyjnych. Poseł Konfederacji również opowiedział jak to może według niego wyglądać:

– Będzie tak, że teraz będziemy mieli tę złotą erę, oni za chwilę w “Nowym Ładzie” zamiast 500 plus zrobią 1000 plus na przykład i dorzucą piętnastą emeryturę, a później za 20-30 lat będą musieli to spłacać ludzie, którzy nie mieli z tym nic wspólnego i nie mieli na ten temat żadnej wiedzy – powiedział Dziambor.

Pieniądze z Funduszu Odbudowy mają pomóc krajom członkowskim w odbudowie gospodarki po pandemii koronawirusa. Wartość kwoty jaką Polska ma otrzymać może sięgnąć nawet 750 mld euro. Każdy kraj ma otrzymać środki na podstawie Krajowego Planu Odbudowy. Rząd wysłał KPO do Brukseli 3 maja.

źródło: Super Express


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
2
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ