fbpx

Beata Kempa uderzyła w Andrzeja Dudę. “Doradza mu ktoś, kto nie życzy dobrze Polsce”


3 comments, 1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Beata Kempa komentując organizację w Parlamencie Europejskim debaty poświęconej Polsce w dniu Narodowego Święta 3 Maja, uderzyła w Andrzeja Dudę. – Prezydentowi doradza ktoś, kto niezbyt dobrze życzy Polsce – stwierdziła.

W kontekście zgłoszonego przez prezydenta Andrzeja Dudę projektu zmian w prawie, przewidującego m.in. likwidację Izby Dyscyplinarnej SN, czego domaga się KE, Kempa stwierdziła – “nie wiem kto podpowiedział to panu prezydentowi, ale na pewno był to ktoś, kto niezbyt dobrze życzy polskiemu krajowi”.

Kempa dodała, że prezydencki projekt wymaga poprawek

– Nie możemy doprowadzić do chaosu w wymiarze sprawiedliwości, podważenia blisko 2 mln orzeczeń, podważenia niezawisłości sędziowskiej – stwierdziła.

– Ja rozumiem, że pan prezydent chce działać na rzecz KPO, ale żebyśmy nie wylali dziecka z kąpielą. Powtarzam: decyzja ws. KPO jest polityczna. Oni chcą doprowadzić do upadku polskiego rządu wszystkimi możliwymi metodami – podsumowała. 

Kempa dodała, że prezydencki projekt wymaga poprawek. – Nie możemy doprowadzić do chaosu w wymiarze sprawiedliwości, podważenia blisko 2 mln orzeczeń, podważenia niezawisłości sędziowskiej – stwierdziła.

– Ja rozumiem, że pan prezydent chce działać na rzecz KPO, ale żebyśmy nie wylali dziecka z kąpielą. Powtarzam: decyzja ws. KPO jest polityczna. Oni chcą doprowadzić do upadku polskiego rządu wszystkimi możliwymi metodami – podsumowała. 

Europosłankę Kempę zapytano kiedy do Polski mogą trafić specjalne środki z UE przeznaczone na wsparcie

– Te środki, które możemy sobie przesunąć, to są środki, które były już wyznaczone. Nie stworzono żadnego porządnego instrumentu w kwestii uchodźców, tak jak to było wzorem konfliktu syryjskiego, jak choćby instrument turecki. Co więcej – nie widzę woli, aby takie instrumenty powstawały – ubolewała Kempa.

A kiedy do Polski mogą trafić środki z Funduszu Odbudowy?

– Przyglądam się temu blisko, z punktu widzenia PE. 3 maja komisarz Didier Reynders powiedział coś takiego: coś się tam w Polsce dzieje, my się temu przyglądamy, ale w mojej ocenie dał do zrozumienia, że to będzie decyzja polityczna – niezależnie od tego co my tu zrobimy, albo czego nie zrobimy – oceniła europosłanka.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 comments, 1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
2
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
3
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
NATO Biały Dom Pentagon CIA pilnie unicestwić
NATO Biały Dom Pentagon CIA pilnie unicestwić
22 dni temu

Są decyzje i wybory w których najmądrzejszy doradca nie jest w stanie udzielić dobrej rady, jedynie robić dobrą minę do złej gry. I taka jest obecna sytuacja. Cokolwiek by nie doradzić to i tak będzie źle. PIS jest na spalonym, traci zaufanie i poparcie społeczne. Gdyby nie wsparcie i raczej nieopłacalny sojusz z USA i NATO dla rządu, jak również terrorystyczne covidowe obostrzenia społeczne dzięki któremu wprowadzono zakaz zgromadzeń i wiele innych idiotycznych i groźnych dla życia absurdów PIS mógłby wprowadzać kolejne ustawy ograniczające epidemię biedy w Polsce. Niestety Amerykańscy ludobójcy, zbrodniarze i terroryści, oligarchowie tacy jak Bill Gates czy… Czytaj więcej »

PIS zabija i okrada Polaków nie Putin
PIS zabija i okrada Polaków nie Putin
21 dni temu

W związku z zaplanowaną na jesień kolejna falą obecnie w Hiszpanii już siódmą społeczeństwo musi zacząć myśleć o obronie przed terrorystami rządu PIS. Stara śpiewka starsze osoby w wieku od 70 lat wzwyż, które zostały wszystkie zaszczepione po kilka czy też naście razy i są praktycznie nieaktywni zawodowo i społecznie w Hiszpanii zaczynają chorować. Te same grupy wiekowe na jesieni mają być masowo poddawane eksterminacji w wyniku przypisywania im jako przyczyny śmierci nowych mutacji koronawirusa. Apeluję do rodzin Polskich albo zmusicie rząd zbrodniarzy do dymisji albo zacznijcie popierać Putina i on przynajmniej częściowo odwróci uwagę rządu od zbrodni na emerytach… Czytaj więcej »

Kępa znokautowała Dudę w pirewszej rundzie
Kępa znokautowała Dudę w pirewszej rundzie
19 dni temu

Uderzyła czy skrytykowała ? ja myślałem że sieknęła mu sierpowym i stad ma taki melon bo jego głowa coraz bardziej przypomina kulę śniegową na głowę bałwana.