fbpx

Będzie korekta kolejki do szczepień. Zamieszanie w rządzie.


1 Udostępnienie
pixabay
Subksrybuj nas na Google News

Decyzją rządu nastąpi zmiana w kolejce do szczepień. Michał Dworczyk poinformował, że zaraz po medykach dawki leku przyjmą seniorzy, oraz osoby cierpiące na choroby przewlekłe. Prokuratorzy, skarbówka i agenci służb zostaną przesunięci w kolejce tuż za nimi. Następnie służby mundurowe. W sprawie zmian interweniował Jarosław Kaczyński.

Z rządowego rozporządzenia z 14 stycznia 2021 r. wynika, że w uprzywilejowanej pierwszej grupie, zaraz po medykach znajdą się oprócz seniorów między innymi pracownicy służb mundurowych oraz prokuratorzy i asesorzy. To istotna zmiana w Narodowym Programie Szczepień.

Ministerstwo Sprawiedliwości opublikowało specjalne oświadczenie

Na prośbę Prokuratora Krajowego, czyli Bogdana Święczkowskiego, korekcie została poddana grupa uprzywilejowana. Według Ministerstwa Zbigniewa Ziobry pominięcie w pierwszej kolejności prokuratorów, może zagrozić sprawności działania państwa. Stwierdzono również, że są oni w grupie wysokiego ryzyka. Z komunikatu wynika, że Zbigniew Ziobro nie będzie szczepiony w pierwszym etapie, jednak przyczyny tej decyzji nie podano.

Jedno wielkie zamieszanie. Dworczyk przeciwny zmianom

Umieszczenie prokuratorów w grupie pierwszej zostało zaakceptowane przez Ministra Zdrowia. Jednak w trakcie dalszych zmian w Narodowym Programie Szczepień, decyzją ministra Michała Dworczyka – pełnomocnika premiera Mateusza Morawieckiego ds. szczepień, z nieznanych powodów prokuratorzy zostali przeniesieni do drugiego etapu. Po interwencji Prokuratora Krajowego prokuratorzy zostali ponownie włączeni do pierwszej grupy szczepionych – czytamy w oświadczeniu MS.

„Wpisanie prokuratorów i funkcjonariuszy służb specjalnych do pierwszej grupy szczepień przeciw COVID-19 jest niegodziwe i niesprawiedliwe”

Według Borysa Budki rząd dzieli obywateli na „równych i równiejszych” i żąda wykreślenia prokuratorów i funkcjonariuszy z pierwszej grupy szczepień przeciw COVID-19. Według niego szczepień pilniej potrzebują pacjenci przewlekle chorzy, między innymi ci leczący się onkologiczne.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments