fbpx

Będzie protest w Ikei. Tłumy zamierzają szturmować sklep bez maseczek.


3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Jeden z “anty-maseczkowach” działaczy postanowił stworzyć wielkie wydarzenie na Facebook’u. Pan Tomasz proponuje, aby wszyscy, którzy nie zgadzają się z rządowymi obostrzeniami stawili się w Ikei w podwarszawskch Jankach.

Dziś kilka razy dotarła do mnie informacja, że Ikea bezprawnie wyprasza ludzi za brak maseczki. Dlatego postanowiłem to sprawdzić i osobiście wybrać się na zakupy bez maski do Ikei oraz zaprosić Was, abyście również 4 września dołączyli do mnie. Udowodnijmy tej firmie, że wypraszanie ze sklepu i odmowa sprzedaży zakupów ludziom bez masek jest otwartym łamaniem naszych konstytucyjnych praw – czytamy w opisie wydarzenia.

“Radio Kolor” postanowiło osobiście skontaktować się z organizatorem akcji “Zakupy wolnych ludzi w Ikea Janki”. Jak mówi pan Tomasz, jego koleżanka ma problemy oddechowe, a przez obowiązek noszenia maseczek musiała się bardzo męczyć, robiąc zakupy w tym sklepie.

Pomysł powstał po rozmowie z moją przyjaciółką, która ma problemy zdrowotne wpływające na wydolność oddechową. Musiała czekać kilka godzin w tym sklepie, a ochroniarze bardzo skrupulatnie pilnowali nakazu noszenia maseczek. Ona się bardzo źle czuła po tym zdarzeniu, zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Zdaniem pana Tomasza sklep nie ma podstaw prawnych do nakazywania noszenia maseczek. Zaznacza przy tym, że wydarzenie nie powstało po to, by szturmować sklep, tylko po to, żeby pójść i porozmawiać na ten obowiązku zakrywania ust i nosa.

Ja po prostu chcę się wybrać normalnie na zakupy. Zaprosiłem innych ludzi, którzy też chcą normalnie iść na zakupy. Jeżeli sklep nam na to pozwoli, to super, jeżeli nie, to będziemy chcieli rozmawiać i dowiedzieć się, dlaczego spotyka nas odmowa – tłumaczy pan Tomasz.

Radio Kolor poprosiło o komentarz władze Ikei. Przedstawiamy treść oświadczenia:

Zdrowie naszych pracowników oraz klientów traktujemy priorytetowo, dlatego na terenie sklepów Ikea egzekwujemy obowiązek zasłaniana ust i nosa. Nie obsługujemy klientów, którzy nie zakrywają ust i nosa przy pomocy odzieży lub jej części, maseczek lub przyłbic ochronnych, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym pracownikom oraz osobom odwiedzającym nasze sklepy. Informujemy o tym klientów za pośrednictwem mediów, komunikaty na ten temat umieściliśmy również w naszych sklepach. Pragniemy podkreślić, że Ikea działa zawsze zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem. Obowiązek zasłaniania ust i nosa wynika z § 24 ust. 1 lit. d) Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Rozporządzenie jest aktem powszechnie obowiązującym i weszło w życie z dniem 8 sierpnia b.r. Wobec powyższego odmawiamy sprzedaży oraz prosimy o opuszczenie sklepu osoby, która nie stosują się do nakazu, o którym mowa w rozporządzeniu. Takie działanie podejmujemy wobec wszystkich osób, które nie zasłaniają ust i nosa. Jednocześnie, nie chcemy komentować ani odnosić się do zachowania klientów w naszych sklepach.

“Zakupy wolnych ludzi w Ikea Janki” rozpocznie się w piątek 19.30. 

Czytaj także: Jest decyzja europejskiego Banku. Polska otrzyma 650 MLN EURO linii kredytowej!

Komentujcie i udostępniajcie!!!

źródło: radiokolor.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
4
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments