fbpx

Brudziński eksplodował! “Nie będę tłumaczył się hołocie i popaprańcom!”


3 comments, 1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

NIK sprawdziła wykonanie rządowego programu budowy promów “Batory”, który przyjęto w 2017 r. w ramach wielkiego planu Morawieckiego. Kontrolerzy stwierdzili, że był realizowany bez zatwierdzonego planu, harmonogramu czy budżetu, a kosztował już 14 mln zł. Joachim Brudziński w przeszłości zakładał się z politykami o jego wykonanie – podaje portal Onet.pl. W niedzielę zareagował na Twitterze: “Nie mam zamiaru przepraszać za moje zaangażowanie i wiarę”.

W 2017 r. w Szczecinie zorganizowano uroczystość położenia stępki pod budowę promu dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. Wziął w niej udział m.in. ówczesny minister finansów Mateusz Morawiecki oraz szef MSWiA Joachim Brudziński, którzy wbijali nity w pamiątkową tabliczkę. Wybudowany w szczecińskiej stoczni statek miał pomieścić 400 pasażerów oraz ponad 150 aut ciężarowych i 50 osobowych. Od tego czasu prace nawet nie ruszyły.

Z opublikowanego w maju raportu Najwyższej Izby Kontroli wynika, że dotychczasowe koszty realizacji programu budowy promów “Batory” wyniosły 14 mln zł. W tym 10 mln zł to nierozliczona zaliczka, a 4 mln zł to koszt obsługi prawnej i usług doradczych. W ocenie kontrolerów doszło m.in. do nierzetelnego wyboru wykonawcy, położenie stępki odbyło się bez projektu i planów finansowania promu.

Sprawę skomentował na Twitterze dziennikarz RMF FM Paweł Żuchowski. “Zawsze gdy patrzę na te zdjęcia zastanawiam się czy im zwyczajnie nie jest wstyd. W kraju może ludzie nie znają się na budowie statków. W Szczecinie z tej szopki śmiano się od pierwszego dnia. Marek Gróbarczyk, Joachim Brudziński jeszcze w to brnęli, choć opinie w Szczecinie słyszeli” – napisał.

Brudziński brutalnie odpowiada

– Szanowny panie redaktorze, oczekiwanie, że będę przepraszał i tłumaczył się hołocie i popaprańcom, którzy najpierw “zaorali” nasze stocznie, a dziś ironizują i martwią się o rynek promowy i stoczniowców, jest czymś zdumiewającym. Nie mam zamiaru przepraszać za moje zaangażowanie i wiarę – napisał europoseł PiS.

Niech się wstydzą ci, którzy na potrzeby rynku niemieckiego i holenderskiego rozwalili nasze stocznie. Proszę posłuchać co powiedziałem wtedy do stoczniowców, że wszystko jest w ich rękach, my politycy zrobiliśmy co do nas należało – dodał.

Nie mam zamiaru przepraszać za wiarę, że w Szczecinie jest możliwa odbudowa potencjału stoczniowego. Mam się tłumaczyć, że od 2015 r. robię co tylko w mojej mocy aby stworzyć warunki umożliwiające odbudowę tego co ci popaprańcy zniszczyli? – przekazał w kolejnym wpisie.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 comments, 1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
9
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
4
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
2
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
4
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
HENRYK
HENRYK
1 rok temu

BRUDZIŃSKI ? BYŁ KIEDYŚ TAKI MŁODY ZŁODZIEJ I BANDYTA .GRASOWAŁ W OKOLICACH SZCZECINA KSYWA JOJO OGRABIAŁ SWOICH KOLEGÓW ZE SZKOŁY I NAPADAŁ NA PASAŻ ERÓW W POCIĄGU NA TRASIE SZCZECIN-ŚWINOUJŚCIE. PODOBNO PO JAKIMŚ CZASIE ZOSTAŁ CZŁONKIEM POLITYCZNEJ MAFII O NAZWIE PiS. MOZE KTOŚ WIE CZY TO TEN SAM OSOBNIK ???

europ
europ
1 rok temu

bredziński nie musisz odpowiadać drzewo na ktorym zawiśniesz z rodziną już czeka

dziękujemy za szacunek dla narodu
dziękujemy za szacunek dla narodu
1 rok temu

członek rządu wybranego w demokratycznych wyborach.Głosowali na niego różni ludzie,może nawet hołota i popaprańcy !?