fbpx

Była rzeczniczka MON zniesławiła funkcjonariuszy. Usłyszała wyrok.


1 comment, 1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Była rzeczniczka MON, Katarzyna Szymańska – Jakubowska skazana za zniesławienie w komunikacie napisanym na polecenie Antoniego Macierewicza. To już nie pierwsza sądowa batalia współpracowniczki byłego szefa resortu.

Zgodnie z art. 212 § 1 Kodeksu karnego zniesławienie polega na pomawianiu o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności. W tym przypadku sprawa dotyczyła zniesławienia czterech byłych funkcjonariuszy kontrwywiadu. W oświadczeniu dla mediów, Pani Katarzyna Szymańska- Jakubowska zarzuciła im zdradę Polski i NATO, poprzez współpracę z jej wrogami. Przypomnijmy że w roku 2016 pełniła ona rolę rzeczniczki prasowej Ministerstwa Obrony Narodowej i ówczesnego szefa resortu Antoniego Macierewicza.

Rzeczniczka MON prawomocnie skazana

Funkcjonariusze wyszczególnieni w komunikacie nie pozostawili sprawy bez konsekwencji. Skierowali wobec kobiety prywatny akt oskarżenia o zniesławienie. W roku 2018 sąd pierwszej instacji uznał ją za winną i zobligował do zapłaty 2 tys. złotych grzywny oraz 5 tys. złotych nawiązki na hospicjum dziecięce. Została także pouczona o konieczności opublikowania wyroku w serwisie internetowym ministerstwa. Po wniesieniu odwołania, sąd drugiej instancji uniewinnił Katarzynę Szymańską- Jakubowską. Stwierdzono, że rzeczniczka MON nie miała świadomości, że działa niezgodnie z prawem. Poszkodowani funkcjonariusze postanowili jednak nie odpuszczać i złozyli kasację.

Sąd Najwyższy uchylił wyrok, a nastęnie uznał ponownie Katarzynę Szymańską – Jabubowską za winną. Tym samym podtrzymał wobec niej wyrok z 2018 roku. Komunikat którzy przysporzył rzeczniczce MON tyle problemów, został wydany na życzenie Antoniego Macierewicza.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
crash
crash
9 miesięcy temu

Bezmyślna wykonawczyni rozkazów szaleńca. Niech płaci!