fbpx

“Cukierek albo psikus!” na Halloween będzie w Polsce karane więzieniem i to nie krótkim.


3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Kara nawet więzienia za świętowanie Halloween. Coraz bardziej popularna zabawa zazwyczaj wśród najmłodszych będzie zakazana- postulują posłowie Zjednoczonej Prawicy.

Marszałek Witek skierowała ustawę zabraniającą wypowiadania słów

“cukierek albo psikus”

w dniu 31 października każdego roku, czy w tzw święto Halloween. Proponowany zapis nowego przepisu brzmi

„Kto w dniu 31 października danego roku kalendarzowego przebiera się za straszną postać, w szczególności za kościotrupa, czarownicę, wampira, diabła lub inną kojarzącą się z piekłem istotę, podlega karze ograniczenia wolności lub aresztu na okres nie krótszy od 15 dni”

W następnym paragrafie czytamy:

„Kto w dniu 31 października chodzi i puka po mieszkaniach, prosząc o cukierki, lub ostrzegając przed popełnieniem złośliwego żartu – podlega karze grzywny w wysokości co najmniej 500 złotych lub karze ograniczenia wolności”.

Sejm wprowadza przepisy na prośbę zatroskanego anonimowego obywatela

Petycje do sejmu skierował zatroskany obywatel. Marszałek Witek uznała że trzeba sie tym natychmiast zając i skierowała projekt do realizacji i przyjęcia proponowanych przepisów. Autor petycji zauważa że tak obchodzony dzień 31 października „nie tylko szkodzi pamięci zmarłych i niszczy katolicką tradycję, lecz także zagraża duszy”.

Jak wyjaśniło Centrum Informacyjne Sejmu w odpowiedzi przesłanej “Rzeczpospolitej”, nie było podstaw formalnych, by tego nie zrobić. “Obowiązujące przepisy przewidują możliwość pozostawienia petycji bez rozpatrzenia wyłącznie z uwagi na braki formalne przedłożonych dokumentów. Żaden przepis nie umożliwia wstępnej cenzury z uwagi na treść proponowanych rozwiązań” – czytamy w odpowiedzi CIS.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
3
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
8
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments