Czarnecki: Agata Kornhauser-Duda możliwym kandydatem PiS.


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Andrzej Duda dopiero rozpoczął swoją drugą kadencję. W PiSie jednak już teraz pojawia się dyskusja, kogo wystawić w wyborach za pięć lat. Wśród nazwisk potencjalnych kandydatów znalazło się również miejsce dla żony prezydenta – Agaty Kornhauser-Dudy. Pojawiają się też inne nazwiska.

Według informacji pozyskanych przez Super Expres najmocniejszymi kandydaturami wewnątrz PiS są obecny premier Mateusz Morawiecki i jego poprzedniczka Beata Szydło. Dziennik wskazuje jednak, że w puli potencjalnych kandydatów znalazła się również pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda.

W opinii europosła PiS Ryszarda Czarneckiego potencjalny start żony Andrzeja Dudy w następnych wyborach prezydenckich jest możliwy. Jego zdaniem pierwsza dama udowodniła podczas wieczoru wyborczego, że posiada zdolności polityczne. Czarnecki uważa, że pojawienie się Agaty Kornhauser-Dudy w gronie potencjalnych kandydatów może zdynamizować trwającą już w PiS dyskusję na temat następcy Andrzeja Dudy.

SE powołuje się również na słowa innego “wysoko postawionego” polityka PiS. Zdaniem rozmówcy dziennika, pierwsza dama byłaby w stanie wygrać z każdym kandydatem wystawionym przez partie opozycyjne

Zanim jednak ponownie rozpocznie się wyścig do pałacu prezydenckiego, PiS musi przygotować się do kolejnych wyborów parlamentarnych w 2023 roku. Partia Jarosława Kaczyńskiego będzie miała w nich historyczną szansę na zdobycie władzy po raz trzeci z rzędu.

Czytaj także: Mateusz Morawiecki: Wzrost bezrobocia na poziomie 0%. “Nie ma się czym martwić, sytuacja opanowana”


GAZETA PLUS.PL – Jesteśmy tu dla Was! Komentujcie i udostępniajcie!!!


źródło: wp.pl, se.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
5
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
4
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
3
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments