fbpx

Czarnek doprowadzi do tragedii? Szokujący pomysł ministra edukacji


5 comments, 3 Udostępnienia

Przemysław Czarnek nigdy specjalnie nie ukrywał, że podejmując decyzje kieruje się głównie kwestiami wiary, a nie nauki. Na początku roku zasłynął z wprowadzania w błąd opinii publicznej, głosząc spin, że “dzieci nie chorują”. Później zmodyfikował to na: “w szkołach nie ma wysokiej transmisji”. Gdy okazało się, iż jednak jest i właśnie tam są największe ogniska, minister edukacji chce skrócić kwarantannę dzieci z 10 do… kilku dni!

Czarne chmury

Prognozy pandemiczne dla naszego kraju przedstawiają się dramatycznie. Polski rząd nie robi nic, żeby zapobiec zbliżającej się katastrofie, bagatelizując problem pod pretekstem “wsłuchiwania się w opinie społeczne”. Nie jest żadną tajemnicą, że to właśnie placówki oświatowe są najbardziej odpowiedzialne za wzrost nowej fali, mówi o tym wprost minister zdrowia. Zatłoczone klasy i korytarze sprzyjają przenoszeniu infekcji, trudno oczekiwać przestrzegania restrykcji przez młode roczniki. Brakuje testowania, tak naprawdę nie podjęto żadnych kroków, żeby zatrzymać tempo wzrostów. Jakby tego było mało, Przemysław Czarnek rzucił nowy pomysł, żeby skrócić maksymalnie kwarantannę dzieci do kilku dni. – Dziś kwarantanna wynosi dziesięć dni, ale gdyby wynosiła mniej niż tydzień, byłoby jeszcze lepiej – powiedział Czarnek.

Skutków tej decyzji nie trudno przewidzieć, cudów nie ma – musiałoby się to odbić na sytuacji pandemicznej. W praktyce i tak już jesteśmy na kursie kolizyjnym ze ścianą, skrócenie kwarantanny spowodowałoby tylko wciśnięcie gazu i przyśpieszenie kryzysu. Jego pomysł jest sprzeczny ze zdrowym rozsądkiem, opiniami specjalistów i oznacza chodzenie po cienkim lodzie. Szokująco wyglądają też tłumaczenia Czarnka w kwestii oceny sytuacji w szkołach. – Miejsca zakażenia mamy wszędzie. To nie jest kwestia, czy to jest placówka oświatowa, czy nie. To jest również galeria, kino, wesele. Wszędzie, gdzie dochodzi do kontaktów społecznych, jest możliwość transmisji koronawirusa, również w szkole. Dlatego zamykaliśmy szkoły podczas drugiej i trzeciej fali, żeby uciąć kontakty społeczne kilkunastu milionom ludzi, a robiliśmy to dlatego, że służba zdrowia była już pod ścianą. Dziś tego nie ma – rzucił. Zrównywanie tych miejsc jest sprzeczne z dostępnymi informacjami Ministerstwa Zdrowia i może doprowadzić do katastrofy sanitarnej. Jeżeli rząd nie odeśle uczniów na nauczanie zdalne, czeka nas czarny grudzień. Czekanie z decyzjami na moment, kiedy służba zdrowia będzie pod ścianą, nie wróży nic dobrego.Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

5 comments, 3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
11
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
3
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
6
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
2
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
4
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
6
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marzena
Marzena
9 miesięcy temu

Dajcie spokój szkołom!!!!!!!!

Marzena 2
Marzena 2
Odpowiedź do  Marzena
9 miesięcy temu

Dokładnie. Lepiej niech dzieci pozarażają dziadków, którzy wesprą przemysł pogrzebowy. I tak starych ludzi nikt nie potrzebuje!

KNB 186
KNB 186
Odpowiedź do  Marzena 2
9 miesięcy temu

Niech się dziadkowie zaszczepią, dzieci też, to problemu nie będzie.

j99
j99
9 miesięcy temu

No tak rząd czeka aż będzie zapaść służby zdrowia, bo przecież miejsca można znaleźć, tylko lekarze tacy wredni i nie chcą pracować…Już jest 500+ pacjentów dziennie więcej, a przecież 500+ to obietnica pana K.

STAjar
STAjar
9 miesięcy temu

I już lubie Czarnka ?