fbpx

Czy polska armia wyzwoli Białoruś? Morawiecki ogłosi swój “plan Marshalla” dla Mińska.


1 comment, 1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Na najbliższym posiedzeniu liderów europejskich premier Mateusz Morawiecki w imieniu Grupy Wyszehradzkiej przedstawi “Plan Marshalla” dla Białorusi, czyli projekt działań głównie gospodarczych – zapowiedział szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk. Polska armia polityków gotowa ruszyć na front.

Plan Morawieckiego

To jest projekt i propozycja szeregu działań, głównie gospodarczych, ale nie tylko, które byłyby zaoferowane Białorusi w przypadku powtórzenia i odbycia prawidłowo przeprowadzonych wyborów. To jest propozycja pomocy dla Białorusi i pewnej mapy drogowej dla Białorusi związanej z utworzeniem funduszu stabilizacji, z wykorzystaniem szeregu innych jeszcze mechanizmów finansowych, o których będzie szczegółowo pan premier mówił. Dotyczy to nie tylko Parlamentu Europejskiego (…), ale też mówimy o polskich parlamentarzystach, którzy w ramach bilateralnych relacji grup międzynarodowych będą podejmować działania na rzecz tego, by sprawa Białorusi była obecna na forum międzynarodowym – powiedział Dworczyk, szef kancelarii premiera.

Szef kancelarii premiera podkreślił, że wszystkim ugrupowaniom w parlamencie zależy na suwerenności Białorusi, jednak nie wszystkie kraje są w swoim stanowisku solidarne.

Wszystkim politykom niezależnie od tego, jakie środowisko polityczne, klub czy koło reprezentują chodzi o kwestię najistotniejszą, czyli suwerenność Białorusi. Różnimy się w drogach dojścia do tego, możemy różnić się w kwestiach związanych ze szczegółami, tutaj Konfederacja podkreślała kilkakrotnie rozbieżność tych poglądów, ale cel nadrzędny – suwerenność Białorusi, która w konsekwencji daje też bezpieczeństwo i stabilność dla Polski jest bezdyskusyjna – kontynuował Dworczyk.

Relacjonował, że w trakcie spotkania szef rządu przedstawił działania Polski na forum międzynarodowym w sprawie Białorusi, a także najbliższe działania polskiego rządu w tej kwestii na arenie międzynarodowej. Dworczyk poinformował, że sytuacja na Białorusi będzie także jednym z głównych tematów międzyrządowych konsultacji polsko-litewskich, które odbędą się 16-17 września na Litwie.

Obecnie w mediach pojawiają się spekulacje dotyczące działań Premiera Morawieckiego w sprawach białoruskich. Nieoficjalnie mówi się, iż na Białoruś miałby zostać wysłany kontyngent zaprzyjaźnionych wojsk regionu, jednak we wspomnianych słowach ministra Dworczyka takie sformułowania nie padają. Z niecierpliwością oczekujemy oficjalnego “Planu Morawieckiego dla Białorusi”.

Czytaj także: Dziennikarz TVP do posłanki: Zdrajczyni, sama się wyskrob. “Tak jawnego chamstwa wśród osób publicznych Polska nie widziała”


GAZETA PLUS.PL – Jesteśmy tu dla Was! Komentujcie i udostępniajcie!!!


źródło: rmf24.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
5
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
europ
europ
1 rok temu

JAK PRZESTĘPCA POLITYCZNY ŚMIE OFEROWAĆ INNYM SWOJE NIECNE POMYSŁY JEGO MIEJSCE JEST NA SZAFOCIE