Duda musi odejść. Czarna zaraza. Młodzież pod Warszawską Kurią – jesteśmy tam.


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Po Kurią Warszawską zgromadzili się spacerujący młodzi Warszawiacy. Sądzę że było koło 5 do 7 tysięcy osób. Trudno policzyć bo rotacja była duża, przecież to tylko spacer.

Młodzież posiadała prowizoryczny sprzęt nagłośnieniowy. Okrzykom towarzyszyły bębny i inny towarzyszący sprzęt perkusyjny. Energii w tłumie jest tyle że mam takie odczucie jakby gromadziła się od bardzo długiego czasu. Przez ostatnie lata słyszeliśmy że młodzież się nie angażuje, że nie chcą się bawić w politykę. Okazało się że to był śpiący niedźwiedź zbierający siły aby w odpowiednim momencie eksplodować.

Nie wiem jakim sposobem PiS będzie chciał to powstrzymać. 500 plus nie działa, zwolnienia z podatków dla młodych zrobione kosztem samorządów ale są. Nie widzę niczego innego czym mogliby dać się przekupić.

Przystanek pod Kuria Warszawską

Pod Kurią przemawiało kilka osób. Uwagę zwrócił młody człowiek, który twierdził że był częścią kościoła ale z niego odszedł. Nie wyrażał się zbyt pochlebnie o tej organizacji.

To co dzieje się dzisiaj to bunt przeciwko władzy której częścią stał się kościół uwikłany w to wszystko przez hierarchów Kościół który razem z despotyczna władza chce sprawować kontrole nad społeczeństwem i to budzi słuszny opór. Dlatego mówimy dzisiaj stanowczo – Świeckie Państwo – mówił młody spacerowicz.

Bulwersujący język czy prosty przekaz?

Młodzież zdaniem obserwujących używa języka wulgarnego, którego tu cytować nie możemy. Najczęściej były to wpierda*** Kuria, Duda, Czarna zaraza itd. Język kreuje rzeczywistość, a ilość kłamstw jaka wylała się od Morawieckiego i innych działaczy dobrej zmiany na spowodowała że żyjemy w jakimś matriksie. Młodzież ma dosyć, grzecznie już było. Ludzie nie są ślepi i głusi. Widzieli co rząd zrobił ze strajkującymi lekarzami i ze niestrajkującymi nauczycielami. Grzeczne prośby nic nie dały. Zmienia się rzeczywistość to i nie możemy mies pretensji że zmienia się jej opisywanie za pomocą nowego potocznego języka.

Spacerującej młodzieży towarzyszyła posłanka Jachira, która udzieliła nam krótkiego wywiadu. Posłanka opowiadała o wydarzeniach z pod domu Jarosława Kaczyńskiego, kiedy to policja w jej zdaniem nieuzasadniony sposób interweniowała używając gazu pieprzowego. W tej sprawie zapowiada kontrole poselskie. Dziś spaceruje razem z młodzieżą aby zwracać uwagę na działania policji.

Przestanek Andrzej Duda

Spacerowicze wykrzyczeli znane już wcześniej hasła, których cytować nie za bardzo możemy. Tym razem większą uwagę poświęcili Andrzejowi Dudzie i jego córce.

Gdzie jest Kinga ?

Około 21.20 młodzież rusza, nie zdradzają celu aby policja nie mogła się przygotować

Przystanek Młyńska

To zrobiło sie gorąco, policja uzbrojona w konie, poleciały kamienie i butelki

Oberwało się również liderowi Kondederacji Krzysztofowi Bosakowi

Świeckie państwo , hej biskupie mamcie w du***

21 20 Młodzież spaceruje dalej idziemy

21:55 Idziemy w kierunku siedziby ordo iuris

Tłum skanduje Wspólna sprawa , oraz je** PiS , Kaja Godek wypie****

22.10 Policja wyjęła kogoś z tłumu przy budynku Pasty , słychać okrzyki “Poście Ją” . Posłanka Jachira interweniuje Okrzyki niecenzuralne Je*** psy

22.15 słychać petardy policja legitymuje zatrzymaną , otoczona jest kordonem około 40 policjantów. Poście ją – skandują spacerowicze

22:17 Uwolniono zatrzymaną, w negocjacjach prawdopodobnie brało udział kilku posłów

22:25 Nie uwolnione jednak zatrzymanej , Posłanka Jachiraz negocjuje z Policją, tłum skanduje “Puśćcie ją” do Policji kierowane są okrzyki “Zdejmij mundur przeproś matkę”, “Powiedz córce gdzie dziś byłeś” Cała Warszawa jeb** Jarosława

22:29 Tłum rusza na pl. powstańców pod TVP INFO , okrzyki “J** PiS” , “Kaja Godek wypier*****

22: 32 “Solidarność nasza bronią” , z takimi okrzykami zmierzamy dalej, decyzja co do celu nie jest jasna

22:39 Tłum idzie na komisariat przy ulicy Wilczej, tam zatrzymana jest koleżanka która nazywają Samba. Spacerowicze mówią że zatrzymanie wiązane było z zatargiem z Konfederacja młodzieżą. Podobno ktos z nichi użył gazu pieprzowego.

22:41 Wydaje się że spacerowiczów zamiast ubywać to przybywa ,

22:52 “Morawiecki *** zdradziecki” – nowe hasło , tłum na ulicy Wilczej pod komendą Policji. Mieszkańcy Warszawy z balkonów wspierają demonstrantów

22:54 “Przeproś matkę zdejmij mundur”, “uwolnić zatrzymanychJeb** Policje

22:56 Osoba zatrzymana została uwolniona tłum skanduje “Druga osoba” “Bez ciebie nie idziemy”

23:12 Zakończyliśmy transmisje , musimy uzbierać na lepszy sprzęt i akumulatory


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments