fbpx

Duda wyśle Watykanowi płyn do dezynfekcji, kiedyś Urban wysyłał śpiwory dla bezdomnych w USA. Prezydent rozmawiał z Papieżem.


3.8k Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Krzysztof Szczerski na antenie TVP INFO zdał relację wiernym widzom z arcyważnej rozmowy z Papieżem Franciszkiem.

– Była to bardzo serdeczna rozmowa i ona też pokazywała w jaki sposób przebiega dziś ta dyskusja między ludźmi, którzy się rozumieją i którzy wspólnie odczuwają troskę o przyszłość świata

– powiedział Krzysztof Szczerski.

– Po pierwsze prezydent informował papieża o polskiej działalności międzynarodowej w czasie pandemii, o pomocy jakiej Polska udziela różnym krajom, zarówno na wojskowych misjach medycznych, ale także o pomocy w postaci środków ochrony osobistej, płynów dezynfekujących, sprzętu, który Polska przekazuje różnym krajom na świecie. Polska jest dziś przykładem czynnej solidarności międzynarodowej i Ojciec Święty powiedział, że to jest znakomite świadectwo tego, o co on prosi całą społeczność międzynarodową

– opowiadał szef gabinetu prezydenta.

Kiedyś Urban (za komuny niektórzy już nie pamiętają) wysyłał śpiwory dla bezdomnych, teraz Prezydent wyśle płyn do dezynfekcji Watykanowi.

Papież Franciszek jest dobry dopóty, dopóki znowu nie będzie zwracał uwagi rządzącym w Polsce w kwestiach poszanowania demokracji i równości

Nie dalej jak pod koniec zeszłego roku Franciszek wygłosił oświadczenie o zagrożeniach dla demokracji i praworządności. Upomniał się też prawa mniejszości seksualnych.

Aby sądownictwo karne nie stało się mechanizmem cynicznym i bezosobowym, potrzebni są ludzie zrównoważeni i dobrze przygotowani, a przede wszystkim pragnący sprawiedliwości i świadomi wielkiej odpowiedzialności, która na nich spoczywa – mówił Papież podczas audiencji dla uczestników Kongresu Międzynarodowego Stowarzyszenia Prawa Karnego.

Papież Franciszek mianował wielu biskupów wspierających LGBT i ma przyjaciół LGBT! – nie wiem gdzie tu może być wspólny dialog osób które się rozumieją.

“Jeśli ktoś jest homoseksualistą i z dobrą wolą poszukuje Boga, kimże jestem aby go oceniać”. Potem dodał, że “geje nie powinni być marginalizowani i powinni stanowić integralną część społeczeństw, w których żyją”.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3.8k Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
5
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments