fbpx

Duńczycy chcą wprowadzić darmową aborcję dla kobiet z Polski. “Nie możemy patrzeć jak łamane jest podstawowe prawo kobiety”


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Napięta sytuacja polityczna w Polsce i gigantyczne protesty wspierające kobiety w walce z aparatem państwa odnotowywane są na całym świecie. W wielu krajach doszło do wieców wsparcia polskich kobiet ale reprezentacja narodu duńskiego przeszła samą siebie. Padła właśnie propozycja by zagwarantować Polkom legalny, darmowy zabieg aborcji w Danii.

Jak donosi portal duńskiego dziennika “Berlingske” socjalistyczna koalicja kilku lewicowych partii politycznych, Czerwono-Zieloni (Enhedslisten), chce dać Polkom możliwość aborcji w Danii. Rzecznik ds. zdrowia partii, Peder Hvelplund, stwierdził, że prawo do bezpłatnej aborcji jest podstawowym prawem, które powinny mieć wszystkie kobiety, niezależnie od narodowości.

Podkreślił, że Polki, by dokonać aborcji muszą wyjeżdżać do Niemiec lub Austrii.

“Ważne jest abyśmy również pomogli. Ale musi to być coś, co jest udostępniane bezpłatnie, aby uniknąć nierówności społecznych. Jest to podstawowe prawo kobiet, które wcześniej przebywało w Polsce, a teraz jest im odbierane. I nie możemy po prostu po cichu patrzeć, jak jeden z naszych sąsiadów – który jest nawet członkiem UE – usuwa takie prawo” – dodał

Nie wiadomo jednak, kto miałby finansować pomysł Czerwono-Zielonych. Czekamy na dalsze doniesienia. Liczymy jednak na resztki zdrowego rozsądku u naszych polityków, by świat już nigdy nie musiał nas bronić przed nami samymi.

źródło: se.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
6
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments