fbpx

Dyrektorka MDK rozdawała własnoręcznie szyte maseczki. Nie spodobało się to radnemu PiS. Dostała 10 tys kary z Sanepidu. Przyjaciele proszą o pomoc.


5.7k
Subksrybuj nas na Google News

Mieszkańcy Świebodzic szukali pomocy, nigdzie nie można było dostać maseczek. Dyrektorka MDK wraz z kilkoma kobietami postanowiły pomóc lokalnej społeczności. Informacje o pomocy na końcu artykułu. Zobacz obowiązkowo.

Panowała epidemia koronawirusa. Maseczki nie były dostępne. Dyrektorka Młodzieżowego Domu Kultury w Świebodzicach wraz z kilkoma kobietami postanowiła uszyć kilkaset masek i rozdać je mieszkańcom. Kobiety szyły je z własnej woli, bo ich miasto było pierwszym w powiecie, w którym doszło do zakażeń koronawirusem.

Wraz z pracownicami MDK Pani dyrektor rozdała miejscowej społeczności 1000 maseczek. Akcja spotkała się z masową i bardzo pozytywną reakcją ludzi – przed MDK ustawiła się wielometrowa kolejka potrzebujących. Oczywiście zachowywano wszelkie niezbędne ograniczenia, związane z pandemią, a same maseczki rozdawano za darmo.

Akcje wspierał Urząd Miasta Świebodzice – czytamy Miejski Dom Kultury wydał już ponad tysiąc maseczek

….”Organizatorem akcji jest Miejski Dom Kultury, który dokłada wszelkich starań, aby maseczki trafiły do jak największej liczby mieszkańców. Pracownice MDK szyją maseczki własnoręcznie, przygotowały już ponad 1000 szt. środków ochronnych i zapowiadają, że to nie koniec czynienia dobra.

Dzisiejsza akcja przebiegała z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Osoby stojące w oczekiwaniu na wydanie maseczki zachowywały bezpieczne odległości, ponadto każda z nich miała zasłonięte usta i nos. Widać było, że mieszkańcy stosują się do wszystkich zaleceń, za co im dziękujemy. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców wydawany był przez pracownika Urzędu Miejskiego komunikat za pośrednictwem radiowęzła, którego treść dotyczyła zachowania bezpiecznych odległości.

Jak informuje MDK to nie koniec akcji, Panie czują ogromną satysfakcję z tego, że mogą pomóc mieszkańcom. Informujemy, że każda maseczka jest przed włożeniem do woreczka dezynfekowana i bezpiecznie zapakowana. Nie ma powodów do obaw.“….

Ja radny PiS uprzejmie donoszę

Nie spodobało się to radnemu Sebastianowi Białemu, byłemu dyrektorowi biura posła PiS Ireneusza Zyski, 

Biały nazwał akcję rozdawania maseczek, jak informuje wrocławska „Gazeta Wyborcza”, nieodpowiedzialną i populistyczną. „Ta akcja może przyczynić się do gwałtownego rozprzestrzenienia się epidemii w Świebodzicach. Udział w zgromadzeniu zagraża życiu i zdrowiu mieszkańców Świebodzic”, cytuje słowa Białego „GW”. Radny został w trybie błyskawicznym przesłuchany przez policję, która przyjęła też od niego zgłoszenie o możliwości popełnienia przestępstwa. Jako dowód pokazywał zdjęcia, zrobione pod takim kątem, że ludzie przed MDK widnieli na nich jak zbity tłum, zaś zdjęcia udostępnione przez magistrat pokazują, że ludzie zachowywali odległość i byli w maseczkach.

Dyrektor świdnickiego sanepidu Ireneusz Skawina domaga sie danych o sytuacji majątkowej dyrektorki

Śledztwo trwa, ale niezależnie od niego już tydzień temu dyrektor świdnickiego sanepidu Ireneusz Skawina wysłał do dyrektorki MDK pismo, w którym poinformował o prowadzonym postępowaniu i zażądał od niej wysłania nie tylko wyjaśnień, lecz także danych o jej sytuacji majątkowej.

W decyzji Skawina napisał, że: „świadomie doprowadziła do naruszenie prawa. Ponadto, z ustaleń organu wynika, że sama przyczyniła się do powstanie naruszeń prawa – brak w tym zakresie materiału dowodowego, który wskazywały na przyczynienie się osób trzecich. Co prawda strona podniosła, że uczestnicy akacji zachowywali odstępy na skutek komunikatów wygłaszanych do nich z budynku Urzędu Miasta w Świebodzicach, co należy ocenić pozytywnie, to jednak strona nie podjęła żadnych dobrowolnych działań w celu uniknięcia zaistniałych skutków naruszeń prawa”.

W październiku 2019 roku, podczas sesji fotograficznej miało dojść do „niestosownej sytuacji”

„Obywatelską” postawę radnego być może warunkuje fakt, że w październiku 2019 roku podczas sesji fotograficznej miało dojść do „niestosownej sytuacji” miedzy modelką a Sebastianem Białym, wówczas zatrudnionym w MDK, za co ten ostatni został ukarany przez dyrektorkę naganą i nie przedłużono z nim umowy na kolejny okres. Naganę w lutym tego roku sąd uchylił.

Koleżanki i koledzy apelują o pomoc

Kochani,
serio, nigdy o nic nie proszę, jednak w tej sytuacji muszę. Katarzyna Woźniak, moja serdeczna koleżanka i dobry duch w moim początkowym życiu w Świebodzicach, Dyrektor MDK Świebodzice, potrzebuje pomocy. Została ukarana przez sanepid za akcję rozdawania maseczek pod Urzędem Miasta.
Oczywiście jako internetowy mol i społeczniak, musiałam zabrać swoje 3 grosze i pomogłam w założeniu zbiórki.
https://zrzutka.pl/57bpuk
pomożecie? Pokażmy, że taka mała społeczność jak Świebodzice, nie godzi się na karanie za dobre serce 

Kochani, serio, nigdy o nic nie proszę, jednak w tej sytuacji muszę. Katarzyna Woźniak, moja serdeczna koleżanka i…

Opublikowany przez Annę Pierzchałą Wtorek, 2 czerwca 2020

Źródło Gazeta Wyborcza , Urząd Miasta Świebodzice


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

5.7k

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
4
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments