fbpx

Gowin: Dziwisz powinien odpowiadać przed trybunałem kościelnym! Nie dziwią mnie te doniesienia…


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Jarosław Gowin był dziś gościem Krzysztofa Ziemca w RMF FM. Padły kontrowersyjne słowa dotyczące sprawy Kardynała Dziwisza. Gowin stwierdził, że nie dziwią go doniesienia o byłym krakowskim metropolicie. Uważa, że powinien on stanąć przed kościelnym trybunałem. Taka opinia nie była by “dziwna”, gdyby nie fakt, że Gowin jest u sterów władzy, która sprzyja kościołowi.

Padło wiele propozycji w jaki sposób kardynał Dziwisz mógłby “opowiedzieć swoją historię”. Wielu uważa, że hierarcha powinien stanąć przed sejmową komisją ds. pedofilii. Wicepremier stwierdził jednak, że nie powinien on odpowiadać przed sejmową komisją ds. pedofilii, ale powinien stanąć przed trybunałem kościelnym.

Okoliczności, na które wskazuje ten film i wcześniejsza książka, i wiele innych wydarzeń, których część pamiętam z własnej biografii, bo byłem jedną z osób, które doprowadziły do odwołania arcybiskupa Juliusza Paetza, wtedy w naszych działaniach często napotykaliśmy na mur oporu ze strony instytucji kościelnej. Kluczową cegłą w tym murze był ówczesny sekretarz św. Jana Pawła II – wskazywał Gowin

“Nie dziwi mnie to”

Jarosław Gowin przyznał też, że nie jest zaskoczony doniesieniami o kardynale Dziwiszu.

Wśród osób, które zaangażowane były w okoliczności wyjaśniania prawdziwych – niestety – zarzutów wobec arcybiskupa Paetza, świadomość roli ówczesnego biskupa Dziwisza, dzisiaj kardynała Dziwisza była pełna. Ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz musi stanąć w prawdzie przed stwórcą, przed Panem Bogiem. Dlatego że te całe wydarzenia rzucają cień na osobę, w moim przekonaniu nieposzlakowaną, na osobę Jana Pawła II. I wyznanie prawdy należy się pamięci Ojca Świętego, ale także ono się należy tym wielu wspaniałym siostrom zakonnym, zakonnikom czy księżom, których spotkałem na swojej drodze i których uważam za najlepszych ludzi, jakich znam – komentował w RMF FM Jarosław Gowin.

Po emisji reportażu TVN24, europoseł Łukasz Kohuta z Wiosny złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstw przez kard. Stanisława Dziwisza.

źródło: rmf24.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
2
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments