fbpx

Grupowe zakupy bez maseczek. “Wolni, obudzeni” depczą podstawowe zasady bezpieczeństwa. Lekarze alarmują: To niebezpieczne!


1 comment, 3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Grupa mieszkańców Nowego Tomyśla za nic ma zasady bezpieczeństwa i rygoru w sprawie noszenia maseczek w miejscach publicznych. Postanowili stworzyć listę sklepów, do których nie są wpuszczani klienci, którzy nie zasłaniają ust i nosa. – Takie sklepy odwiedzimy następnym razem – bez maseczki – zapowiadają. Lekarze alarmują: To niebezpieczne i niodpowiedzialne!

Niby świadomi.

“Świadomi – Nowy Tomyśl i okolice” to nazwa zamkniętej grupy na Facebooku, której członkowie negują konieczność zasłaniania ust i nosa oraz istnienie pandemii koronawirusa. “Grupa ma na celu zgromadzenie ludzi Świadomych w naszej okolicy. Będziemy tu udostępniać ważne wiadomości i pomagać sobie nawzajem.” – czytamy w jej opisie.

W ubiegłym tygodniu na grupie pojawił post jednego z jej członków:

“Proponuję ustalić, kto byłby chętny na wyjazd 12.09.2020 do Warszawy na protest zakończyć plandemie? Proponuję stworzyć grupę tzw szturmowa na wspólne zakupy bez masek w Nowym Tomyslu-) Czy znajdę na naszej grupie gotowe osoby na takie akcje? Pozdrawiam przebudzonych”

Na apel internauty zareagowali inni mieszkańcy Nowego Tomyśla, którzy w weekend postanowili wybrać się na grupowe zakupy do jednej z tamtejszych Biedronek bez maseczek ochronnych i przyłbic.

Przypomnijmy, że za brak maseczki grozi mandat od policji w wysokości 500 zł. W grę wchodzi dodatkowo jeszcze kara administracyjna, której udziela Powiatowy Inspektor Sanitarny. Wówczas grzywna może sięgnąć od 5 tys. zł do nawet 30 tys. zł.

Lekarze alarmują. Pandemia jest i ma się dobrze.

“Zachowanie osób, które bez maseczek udają się do sklepu jest co najmniej wysoce nierozsądne i uwłacza wszelkim społecznym normom. Nawet jeśli one przekonane, że narażają tylko siebie, mają w rodzinach, wśród znajomych seniorów. To bardzo egoistyczne podejście. Sytuacja epidemiologiczna jest przecież wszystkim znana i widoczna, a jej pokłosiem jest liczba zajętych łóżek w naszym szpitalu zakaźnym” – komentuje prof. Iwona Mozer-Lisewska, ordynator oddziału zakaźnego w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Józefa Strusia przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu.

Dodaje też, że wśród chorujących z objawami COVID-19 coraz częściej znajdują się młodsze osoby.

Czytaj także: Asystent posłanki lewicy: Kanthak (PiS) proponował mi seks oralny.

źródło: gloswielkopolski.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
4
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
aloese
aloese
1 rok temu

Wpierw niech niech PiS wprowadzi jeden ze stanów wyjątkowych. Wtedy będzie mógł żądać ode mnie noszenia kagańca. Poza tym, maseczkowy kaganiec to placebo. Przecież sam premier RP powiedział, że koronawirus jest w odwrocie!