fbpx

Imiona samobójców na murze Min. Edukacji. Piontkowski – “Samobójstwo dziecka jak każda śmierć”


1 comment, 2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Imiona nastolatków, którzy popełnili samobójstwo z powodu prześladowania ze względu na orientację seksualną zostały wypisane przez nieznane osoby na murze budynku ministerstwa Edukacji Narodowej

Minister na konferencji prasowej pokazywał zdjęcia z dzisiejszej nocy dokumentujące ja twierdzi akt wandalizmu, przez zniszczenie zabytkowej elewacji budynku.

“Twoje dziecko LGBT+”, a także imiona: “Michał, Kacper, Zuzia, Wiktor”.

Z nagrań monitoringu wynika że do zdarzenia mogło dojść około godziny 23.00 Zdenerwowany ustępujący już jak wiemy minister Piontkowski :

Został sprofanowany przez grupę idiotów, bo trudno to inaczej nazwać. Idioci, barbarzyńcy – bo ci, którzy niszczą zabytki są po prostu barbarzyńcami. Powinno to wywołać falę powszechnego oburzenia. To jest także apel do tych, którzy mogliby nam w jakikolwiek sposób pomóc znaleźć tę grupkę wandali – mówił minister.

Piontkowski dodał, że usunięcie napisów będzie kosztowało kilkadziesiąt tysięcy złotych, o ile w ogóle będzie możliwe. 

Zero empatii z samobójcami i ich rodzinami.

Polityka rządu dobrej zmiany w to zero tolerancji i rozmów z osobami, które deklarują odmienność seksualną. Pomimo apeli środowisk LGBT, minister nie widział jakiejkolwiek potrzeby spotkania się z młodymi ludźmi, wychowankami szkół.

Samobójstwo jak każda śmierć

Dziennikarka próbowała dowiedzieć się od ministra czy były do tej pory przeprowadzane jakiekolwiek działania aby zbadać przypadki samobójstw prześladowanych wychowanków szkół. Minister odpowiedział :

“czy każda śmierć powinna być według pani zamanifestowana na budynku?”. Ja uważam, że trzeba w sposób cywilizowany komunikować swoje poglądy i swoje pretensje – stwierdził.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
2
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
europ
europ
1 rok temu

piontkowski ta opinia pokazuje twoje prostackie spojrzenie na sprawy społeczne ciekawe czy jak by mu zabito jego dzieci też by tak skomentował ten fakt jak każdą śmierć bo te dzieci zaszczute przez takich pisorów nie popełniły samobójstwa zostali zabici prze tych homofobów pisowskich i za to powinni ponieść adekwatną karą czyli śmierć