fbpx

Jachira odpowiada Terleckiemu “na głupotę nie ma rady”,”Czyli pan jest mądry? proszę wytłumaczyć”. Może jakiś przykład?


22 comments, 11
Subksrybuj nas na Google News

Klaudia Jachira sprzeciwiała się podwyżką dla polityków w swym wystąpieniu z mównicy sejmowej. Marszałek Terlecki skomentował jej wystąpienie słowami “na głupotę nie ma rady”. Czas na odpowiedź.

Posłanka w kilku akapitach, pyta się wicemarszałka na czym polega jego mądrość. Podając przykłady zachowania Terleckiego, zdradzając kulisy rozmów sejmowych pokazuje jak nasze najwyższe władze i nasi reprezentanci szanują swoich wyborców.

Klaudia Jachira: Czyli To ja jestem głupa a pan mądry?

Panie marszałku Terlecki  „na głupotę nie ma rady”. Tak pan skwitował moje wystąpienie w którym sprzeciwiam się podwyżką dla najwyższych urzędników w państwie, czyli to ja jestem głupia a pan jest mądry? Tak?

Tego samego dnia opublikowane dane w którym PKB spadło o 8%. To już drugi kwartał z rzędu kiedy Produkt Krajowy Brutto Polski spada. 8% to się nie zdarzyło nigdy za mego życia to oznacza recenzję. W takim momencie państwa formacja zamierza przyznać sobie podwyżki ministrom, wiceministrom, marszałkom, posłom, senatorom, prezydentowi gdy ludzie będą masowo tracić pracę. Czeka nas bezrobocie na niespotykaną skalę, może nawet bezdomność bo przecież nie będziesz czego zapłacić ratę kredytu, choroby bo państwowej służby zdrowia się nie do pchają bardzo mnie będzie ich stać, a może nawet głód

To jest odpowiedni moment na podwyżki. To jest ta pana mądrość?  

Proszę mi wytłumaczyć bo ja jestem w polityce nowa i chyba czegoś nie rozumiem. Wie pan w sejmie dużo się nie ukryje i słyszałam jak państwa formacja przekonywała niezdecydowanych, którzy nie wiedzieli czy głosować i za tą ustawą i mówiła

 „trzeba poprzeć te podwyżki raz mam przypieprzą i zapomną”.

Tak wygląda mądrość? Jeżeli tak, to ja chyba na zawsze już pozostanę głupia Zresztą idiotka, głupia, debilka, kretynka tak mówią na mnie od 5 lat non stop od kiedy zaczęłam publicznie mówić o tym co dzieje się źle w Polsce. Muszę przyznać że nie jest to łatwe, usłyszeć to na żywo z ust marszałka sejmu.

Co pan ma na myśli mówiąc do mnie ja jestem głupia, że wyborcy którzy mnie wybrali to są głupi? Ale to że są tak głupi to nawet nie wiedzą że pan tak o nich sądzi, a nawet jak wiedzą to zapomną? To jest ta Pańska mądrość?

Oczywiście złożyłam wniosek na te pańską wypowiedź do komisji etyki, ale znowu jestem głupia bo przecież pan ma te komisję gdzieś, dlatego chciałbym pana zapytać, jak tam się czuje jak pan się tak zwraca do kobiety nazywając ją głupią? Tak się pan czuje lepiej, wzrasta te pańskie  męskie ego że zrobił pan cos dobrego. Potem pan idzie do kolegów, a oni klepią pana po plecach i  mówią ale im dowaliłeś Rysiek. Super robota świetnie.

Tak? często tam tak mówi do kobiet? Jak to kobiety reagują cieszą się? Tak pan pod nosem chodzi i mówi jak tam niektórzy, na „k” tak to wygląda?  Tak wygląda ta mądrość?

Wcale się nie dziwię że jesteście za wypowiedzeniem konwencji antyprzemocowej to bardzo w waszym stylu. Za każdym razem kiedy mam wypowiedź, a pan proceduje obrady to ucina mi pan w połowie zdania poszedł sekundach. Z wielką satysfakcją że skończyła mówić, a potem się wszyscy cieszą nikt nie broni, ale dlatego wybrałam właśnie Facebooka żeby powiedzieć co myślę, bo dyskusję w sejmie ograniczyliśmy do minimum, ale

wie pan co, historia lubi płatać figle, nikt nie zna dróg do potomności i może to Pańska arogancka wypowiedź, a nie moja głupota przejdzie do historii, kto wie, może i jestem głupia, ale szybko się uczę

Klaudia Jachira

Wystąpienie Klaudii Jachiry w sejmie

Posłanka pyta czy jak już te podwyżki wejdą w życie to czy najwyżsi urzędnicy Pisu przestaną okradać państwo?

Czy jeżeli przejdą te podwyżki, czy wtedy najwyżsi urzędnicy PiS-u przestaną okradać państwo przez tworzenie mafijnych struktur, jak to miało miejsce w przypadku zakupów maseczek i respiratorów, budowy dwóch wież przy Srebrnej czy Polskiej Fundacji Narodowej? Powiedźcie jasno, ile chcecie zarabiać, żebyście nie musieli dorabiać na boku, robić różnych machloi? 20, 30, 40 tysięcy? – pytała posłanka KO.

To i tak wyjdzie podatnikom taniej niż to, co teraz robicie, co zrobiliście przy okazji COVID-u. Bo sądząc po nadużyciach posła Czarneckiego w Parlamencie Europejskim, kwota 12 czy 14 tysięcy złotych może wam nie wystarczyć. Wiadomo, że służenie w autorytarnej partii i wyzbycie się wszystkich wartości kosztuje i nikt nie ma co do tego wątpliwości, że nie robicie tego za darmo 

-grzmiała z mównicy. W tym momencie prowadzący obrady wicemarszałek Ryszard Terlecki wyłączył jej mikrofon. Gdy Jachira wracała na swoje miejsce, zwrócił się do niej słowami: – Na głupotę nie ma rady, dlatego pani nie przerywałem. 


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

22 comments, 11

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
2
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
2
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
2
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
100
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
2
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
22 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Skorpik
Skorpik
8 miesięcy temu

Czy ten artykuł był przeczytany choć raz przed publikacją przez kogoś bez dysleksji. Przecież oczy aż krwawią od błędów

mirwojski
mirwojski
Odpowiedź do  Skorpik
8 miesięcy temu

Skoro ci krwawią to nie czytaj bo są inne możliwości

jolka
jolka
Odpowiedź do  Skorpik
8 miesięcy temu

Miałam wrażenie, że pisał go jakiś obcokrajowiec, bo tyle błędów w jednym artykule to po prostu wstyd. Momentami jest to nawet niezrozumiałe, po prostu szok. Artykuł jest ciekawy tylko te błędy.

Master
Master
8 miesięcy temu

Bardzo dobrze, że takie materiały się ukazują, ale NIE RÓBCIE BŁĘDÓW!!! BO SIĘ CZYTAĆ NIE CHCE!!!

Starzec
Starzec
8 miesięcy temu

Pani Klaudio, Bardzo panią lubię, Ale podwyżką nie można się sprzeciwiać, można się zachwycać podwyżką. A ja nie zachwycam się niechlujnym językiem słusznej skąd skądinąd wypowiedzi

potulna
potulna
Odpowiedź do  Starzec
8 miesięcy temu

Tego nie pisała pani Jachira, to tekst “ze słuchu”(posłanka nagrała filmik w odpowiedzi Terleckiemu) , napisany przez wtórnego analfabetę.

Kecaj
Kecaj
Odpowiedź do  Starzec
8 miesięcy temu

Nauczycielu! Sam się naucz, że sprzeciwiamy się podwyżkom, a cieszymy się z powodu podwyżki (a nie podwyżką).

mnj
mnj
8 miesięcy temu

Terleckiego powinni wywalić na zbity ryj!

Terressa
Terressa
Odpowiedź do  mnj
8 miesięcy temu

Pana p osła R. T. należy bezwględnie jak najczęściej pokazywać, zwłaszcza młodzieży szkolnej jako eksponat poglądowy do obrazowania efektów młodzieńczych wybryków typu: wąchanie, ćpanie, picie, palenie jak również przykład taktu, dobrego wychowania oraz zawsze szarmanckiego, tak bardzo rycerskiego w stosunku do kobiet. Młodzież musi mieć wzorzec, godny prawdziwego Polaka, patrioty pierwszego sortu.

Irek
Irek
Odpowiedź do  mnj
8 miesięcy temu

TEGO BRZYDACKIEGO SUCHOTNIKA POWINNI JUŻ DAWNO WYWALIC Z. SEJMU… WREDNY AROGANT I WYŁAŻĄ MOWĘ ZA SZYBKO DEBILNIE….

zojan52
zojan52
8 miesięcy temu

Czy tam ktoś umie pisać po polsku???
Sprzeciwia się ”podwyżką”?
Nie, niedouki! PODWYŻKOM.
Interpunkcja też się kłania.
Nie tylko treść jest ważna, ale i forma.

Zbigi
Zbigi
8 miesięcy temu

Po polsku mówi sie, a zwłaszcza pisze się: “sprzeciwiła się podwyżkom”, a nie “sprzeciwiła się podwyżką”.
Czy nie ma u Was żadnej korekty gramatycznej? Czy może już wszystko wolno, a tylko ja o tym nie wiem?

Jola
Jola
8 miesięcy temu

Panie Autore, praszamy nie kalecyć JĘZYKA OJCZYSTEGO. Ciut staranności w piśmie nie zaszkodzi. Kiedyś dziennikarzy cechowała piękna polszczyzna – teraz wszystko byle jakie?

Jola
Jola
Odpowiedź do  Jola
8 miesięcy temu

Wielka szkoda. Zamiast skupić się na treści, każdemu na plan pierwszy wysuwa się ortografia, interpunkcja i styl.

alex
alex
Odpowiedź do  Jola
8 miesięcy temu

Taki styl jest zamierzony. Odwraca uwagę od zasadniczego tematu.

Czytelnik
Czytelnik
8 miesięcy temu

Tego artykułu w ogóle nie da się czytać, tyle jest w nim błędów. Czy wy nie macie jakiegoś korektora, lub redaktora, który czyta artykuły przed publikacją i poprawia błędy? Dziecko po podstawówcej poprawniej by napisało ten tekst.

Grzegorz
Grzegorz
8 miesięcy temu

Tragedia, kto pisał ten artykuł…. Przecież tego się nie da czytać. Te ostatnio wszech panujące zamienianie w piśmie końcówek “om” na “ą”. Ludzie…. “Sprzeciwiam się podwyżkom”, a nie “(….) podwyżką”!.

Sophia
Sophia
8 miesięcy temu

Pani Jachiro. Jest Pani nowa i mloda. I Nie slyszala kim byl Terlecki. Na taki wyglad i taki mózg trzeba zapracowac. On zapracowal a mlodosci ćpaniem i piciem. I takie sa tego rezultaty.

zołza
zołza
8 miesięcy temu

Sprzeciwić się można podwyżkom a nie podwyżką. Co z was za dziennikarze, jak na coś takiego natrafię nie chce mi się kończyć takiego artykułu.

zołza
zołza
8 miesięcy temu

Jaki piękny taki mądry!

Bogdan
Bogdan
8 miesięcy temu

Tego się nie da czytać, nie znam tego języka, nie jest to na pewno polski.
OMG

Ewa
Ewa
8 miesięcy temu

Nie wiem kto spisywał słowa Pani Jachyry, ale zrobił to skandalicznie: błąd błędem pogania. Przydałoby się trochę szacunku do czytających, o języku polskim nie wspomnę.