Joanna Mucha przeszła do Polski 2050. Rozłam w ruchu Szymona Hołowni?


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

W środę, 20 stycznia 2021 roku, do ruchu Polska 2050 dołączyła Joanna Mucha. Posłanka wybrana z okręgu numer 6 Lublin. To kolejny transfer polityczny do ugrupowania Szymona Hołowni. W poniedziałek dołączył niego senator Jacek Bury. Do niedawna jedyną osobą reprezentującą to ugrupowanie w parlamencie była Hanna Gill-Piątek. Posłanka dołączyła we września 2020 roku. Teraz „Ekipę Szymona” zasilają lubelscy parlamentarzyści wybrani z list Koalicji Obywatelskiej.

Transfer Joanny Muchy przyczyną rezygnacji lubelskiego koordynatora Polski 2050?

Transfer wywołał spore emocje wewnątrz samego ruchu Polska 2050. Według opinii lubelskich działaczy nie był on z nimi konsultowany. Portal Onet.pl donosi o rezygnacji z pełnienia funkcji lubelskiego koordynatora ruchu Jakuba Jakubowskiego. Na swoim profilu w serwisie Facebook wydał deklarację: Oświadczam, że z dniem 20 stycznia 2021 roku z przyczyn osobistych i ze skutkiem natychmiastowym, składam rezygnację z funkcji Lidera Regionu Lubelskiego Stowarzyszenia Polska 2050.

Rok temu dołączyłem do Ekipy Szymona, wiedząc że jestem gotów poświęcić jej część swojego życia. Chciałem pomóc nadawać polskiej polityce nową jakość, wspólnie z tysiącami zwykłych ludzi myślących: „Dość!”, zbudować coś innowacyjnego, zasypać podziały, rozmawiać, zauważać i kumulować dobrą energię. Dziś ta przygoda dobiega końca. Poznałem dziesiątki wspaniałych ludzi ze wszystkich powiatów województwa lubelskiego, ze wszystkich innych województw i z zagranicy. Setki spotkań, tysiące działań, dziesiątki tysięcy wiadomości i miliony myśli o lepszej Polsce. To zostanie ze mną na zawsze! Dziękuję Wam za to. Dzięki Szymon!

Co dalej z Polską 2050 i Koalicją Obywatelską?

Nie jest podane kto ma go aktualnie zastąpić na tym stanowisku. Wszelkie informacje na ten temat zostaną zapewne podane w najbliższym czasie. Transfer Joanny Muchy nie był entuzjastycznie przyjęty przez większość sympatyków nowego ruchu Szymona Hołowni. Według nich to złamanie zasady idei „oddolności” ruchu. Ruch Szymona Hołowni miał być, ich zdaniem, zbudowane przez nowe twarze. Strategia jaką przyjmie Szymon Hołownia pozostaje na razie zagadką.

Nerwowa sytuacja panuje w samej Koalicji Obywatelskiej. Liderzy ugrupowania są zaskoczeni tą decyzją. Bardzo żałuję, że Joanna odeszła z Platformy, bo bardzo ją ceniłam, dobrze mi się z nią współpracowało. Nie rozmawiałem z nią o tym, co przesądziło, że wybrała inne barwy polityczne, jest to dla mnie bardzo duże zaskoczenie – komentuje Małgorzata Kidawa-Błońska. Sama Joanna Mucha tłumaczy swoją decyzję o wsparciu Szymona Hołowni marzeniem o Polsce przyszłości.

Czy Joanna Mucha straciła pozycję „liderki” KO w Lublinie?

Joanna Mucha była do niedawna najbardziej rozpoznawalną posłanką Platformy Obywatelskiej w Lublinie. Otwierała listę Koalicji Obywatelskiej w ostatnich wyborach parlamentarnych. Jednak „liderka” została szybko prześcignięta w zaangażowanie w sprawy lokalne przez pozostałych posłów KO z tego okręgu. Ci ludzie to znani samorządowcy, którzy po wyborach do sejmu zamienili mandaty radnych na poselskie. Są to Michał Krawczyk oraz Marta Wcisło. To oni właśnie byli ostatnio głównie widoczni w Lublinie. Zwolennicy KO nie dostrzegali zaangażowania Joanny Muchy w swoim regionie. Posłanka przestała być „murowanych kandydatem” do „jedynki” w następnych wyborach parlamentarnych. Czy przejście do ruchu Szymona Hołowni było zabiegiem ideowym, czy z polityczną kalkulacją? Tego jednak nie wiemy.

Źródło : Portal Samorządowy ; Facebook

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
5
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ