fbpx

John Godson chce zostać prezydentem!


2 Udostępnienia

John Godson, były parlamentarzysta z ramienia Platformy Obywatelskiej zapowiada, że planuje wystartować w najbliższych wyborach prezydenckich w Nigerii.

„Właśnie poinformowałem, że będę kandydować na urząd Prezydenta Nigerii w powszechnych wyborach 2023” – przekazał na Facebooku i Twitterze John Godson.

John Godson przez wiele lat był łódzkim radnym. Następnie gdy Hanna Zdanowska wygrała wybory na prezydenta Łodzi, Godson zajął jej miejsce w sejmie. Był pierwszym ciemnoskórym polskim parlamentarzystą, wybranym ponownie w 2011 r.

Właśnie poinformowałem kandydaturę na urząd prezydenta Nigerii w 2023 roku. Opublikowany przez Johna Abraham Godsona & nbsp; Środa, 17 lutego 2021

W 2013 roku Godson złożył legitymację PO z powodu “różnic światopoglądowych. Konserwatywne poglądy Godson ujawniał już wcześniej. W 2012 r. zagłosował przeciwko odrzuceniu projektu ustawy Solidarnej Polski zaostrzającego prawo aborcyjne w Polsce.

Kolejne lata również były burzliwe, co spowodowało, że Godson przegrał wybory do Sejmu. Postanowił więc wrócić do swojej rodzinnej Nigerii, gdzie – jak mówił w rozmowie z „Wyborczą” – założył kilkusethektarowe ranczo (Pilgrim Ranch). Zajął się tam m.in. hodowlą bydła, świń, kóz i uprawą nerkowca.

W ramach Fundacji Johna Godsona przyznaje też stypendia młodym liderom z Afryki i wspiera ich w rozwoju. Obecnie buduje centrum w Abudży, stolicy Nigerii, w którym będą się odbywać dla nich szkolenia. Organizuje na ten cel zbiórkę internetową.

W 2020 r. został także przewodniczącym lokalnego komitetu do przeciwdziałania skutkom pandemii koronawirusa.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments