fbpx

Katastrofa demograficzna. Będzie zerowy PIT dla młodych rodzin?


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Polska stoi u progu katastrofy demograficznej. To już nie jest przerwa, mówi się wyrwie pokoleniowej. W styczniu urodziło się najmniej dzieci od 18 lat. Będzie jeszcze gorzej, a rząd planuje zachęcić młodych do zakładania rodzin.

Dane są miażdżące dla rządu

Dane za styczeń 2021 przedstawiają się koszmarnie – 2 miesiące temu na świat przyszło zaledwie 25 000 dzieci. O jedną czwarta mniej niż analogicznie w styczniu 2020. Prawo i Sprawiedliwość zapowiadało “baby-boom” a mamy katastrofę demograficzną. Polacy wymierają i to w zastraszającym tempie. Do 2060 roku ma nas być o 5 milionów mniej, do tego samego roku ponad 67% społeczeństwa ma być na emeryturze.

Suma urodzeń za ostatnie 12 miesięcy to tylko 347,1 tys., co jest najniższym wynikiem od drugiej wojny światowej 

Rafał Mundry – ekonomista

Nie tylko z urodzeniami jest tak źle. Suma zgonów również przedstawia się tragicznie. Bilans za rok 2020 to niemal pół miliona osób. Aby to sobie wyobrazić, spójrzmy na mapę i w myślach wykreślmy miasto Szczecin. Tyle mniej więcej obywateli Polski odeszło z tego świata w ciągu ostatnich 365 dni, co jest również najgorszym wynikiem od czasów 2WŚ.

Rząd zdesperowany

Rząd jest załamany obecną sytuacją demograficzną w Polsce i fiaskiem ich sztandarowego programu 500+, to on przecież był karta przetargową w pierwszych wyborach, w których PiS wygrało. 500+ pomogło, lecz tylko na chwilę, potem ponownie ujrzeliśmy spadki, a pandemia jeszcze bardziej nasiliła tę tendencję. Prawo i Sprawiedliwość rozważa wprowadzenie całkowitej kasacji PIT dla młodych rodzin na zasadzie – masz dziecko? Nie płacisz podatku. Więcej szczegółów może zostać ogłoszone na konferencji Nowego ładu.

Prócz tego rząd planuje waloryzację 500+ w roku wyborczym 2023.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments