Koronawirus nie przestraszył się Morawieckiego, ani pogody. Już 36 tys zakażonych. Dziś 231 nowych. A w USA sytuacja wymyka się spod kontroli.


1.8k
Subksrybuj nas na Google News

Premier Morawiecki twierdzi że jest ciepło, koronawirus nie jest już tak niebezpieczny jak to było trzy miesiące temu. Ale statystyki twierdzą co innego. Rząd twierdził że jak opanują sytuację na kopalniach to wrócimy do stanu z początku epidemii. Nic tego nie potwierdza.

Mamy 231 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (87), wielkopolskiego (35), podkarpackiego (27), małopolskiego (17), mazowieckiego (17), łódzkiego (16), lubelskiego (14), opolskiego (5), świętokrzyskiego (5), kujawsko-pomorskiego (2), pomorskiego (2), podlaskiego (2), warmińsko-mazurskiego (1) i zachodniopomorskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 5 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 75-M Łańcut, 78-K Gliwice, 80-M Radom, 64-M Warszawa, 73-M Zgierz. – Czytamy w najnowszym dzisiejszym komunikacie.

W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1765 osób, pod respiratorem – 77. Wyzdrowiało 23 tys. 746 pacjentów, u których potwierdzono zakażenie – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Objawy – na co uważać

Choroba wywołana przez wirus SARS-CoV-2 objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. W wielu przypadkach choroba kończy się śmiercią, ale u osób młodszych może przebiegać bezobjawowo lub łagodnie. Szczególnie niebezpieczna bywa dla osób starszych wiekiem, osłabionych i cierpiących na inne przewlekłe choroby.

Ważny komunikat z dziś Ministerstwa Zdrowia. Chodzi o zagrożenie podczas wypoczynku.

– W wakacje korzystaj ze słońca rozważnie. Lekarze rekomendują, aby pełne wystawianie się na słońce nie przekraczało 10 minut. Pamiętaj, nie ma też “bezpiecznej” dawki solarium – ostrzega Ministerstwo Zdrowia.

W piątek 3 lipca padł kolejny rekord zakażeń w USA. Ponad 57 tys. zakażeń Covid-19 w ciągu doby

Stany Zjednoczone odnotowały w piątek 57 683 nowych infekcji z powodu koronawirusa, według danych o godzinie 20:30 czasu lokalnego z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, co stanowi rekordowy poziom od początku pandemii.

W przeddzień amerykańskiego święta narodowego kraj odnotował, według tego samego źródła, 728 nowych zgonów z powodu Covid-19, co daje łączną liczbę zgonów 129 405.

Stany Zjednoczone, jak dotąd kraj najbardziej dotknięty chorobą na świecie, wykryły u swoich obywateli prawie 2,8 miliona przypadków choroby.

W kilku południowych i zachodnich stanach USA nastąpił największy dotychczas wzrost liczby zakażeń koronawirusem. W sobotę na Florydzie zdiagnozowano blisko 11,5 tys. nowych przypadków, najwyższe dotąd liczby nowych infekcji odnotowano w piątek wieczorem także w sześciu innych stanach.

Fala zakażeń, która rozwija się na południu i zachodzie USA,

“zagraża całemu krajowi”

– ostrzegł dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych Anthony Fauci.

Światełko w tunelu, czy weekend?

Mimo szybkiego wzrostu liczby zakażeń w USA średnia liczba zgonów maleje, co wynika z faktu, że coraz częściej zakażone zostają osoby młode i zdrowe, które przechodzą COVID-19 bez komplikacji – podaje Reuters.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1.8k

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments