fbpx

Ksiądz Kowalczyk wykluczył sympatyków WOŚP z Kościoła.


29 comments, 27
screnn youtube
Subksrybuj nas na Google News

Ksiądz Dariusz Kowalczyk to jedna z gwiazd ultrakatolickiego Twittera. Jezuita jest gorącym wyznawcą odłamu smoleńsko-nowogrodzkiego, bezrefleksyjnie opowiadając się za obecną władzą. Tym razem wziął na celownik sympatyków Wielkiej Orkiestry, nie bawiąc się w dyplomację. Postawa kapłana nie powinna nikogo zaskakiwać, niemniej jednak warto przyjrzeć się bliżej jego postaci. To wręcz wzorcowy model duchownego obecnych czasów nad Wisłą.

Za życiem, ale tylko wybiórczo.

Przeglądając profil ojca Kowalczyka, trzeba zadać pytanie, czy bliżej mu do księdza, czy działacza Solidarnej Polski? Jest tam więcej treści politycznych, niż religijnych. Czasem możemy zaobserwować jazdę bez trzymanki, choćby wychwalanie Jacka Kurskiego. Jestem ciekawy, jak człowiek Kościoła z tytułem profesora, byłby w stanie wytłumaczyć model sprawowania władzy w TVP z perspektywy nauczania Jana Pawła 2? Już samo to, że aktywny polityk rządzi na Woronicza, jest złamaniem wszelkich możliwych standardów. Możemy o nich usłyszeć w około 200 przemówieniach Ojca Świętego, dotyczących powołania ludzi mediów.

Mnie osobiście najbardziej szokuje totalna obojętność Kościoła w kwestii życia dziesiątków tysięcy Polaków. Działacze z Nowogrodzkiej uznali, że walka z koronawirusem to obszar, gdzie trzeba szukać dużych oszczędności. Zaczynając od diagnostyki (jesteśmy na szarym końcu Europy), co przekłada się na szokującą liczbę zgonów (tym razem piastujemy podium). Ksiądz Kowalczyk najwidoczniej wyszedł z założenia, że ten temat jest całkowitym tabu, a mówienie o nim mogłoby zbyt zaszkodzić partii, z którą się tak mocno identyfikuje. Na jego profilu nie znajdziemy nawet jednego słowa troski związanego ze zdrowiem Polaków. Trzeba zadać pytanie, czy wykazywałby taką samą obojętność, gdyby u władzy była jakaś inna partia?

“Nie wspierać Owsiakowo-Lempartowego WOŚP!”.

Kilka dni temu Jerzy Owsiak otwarcie wsparł Strajk Kobiet. Podejrzewam, że gdyby nawet tego nie zrobił, niewiele by to zmieniło w jego postrzeganiu przez ludzi Kościoła. Niezależnie od sympatii, czy antypatii, trzeba pamiętać, że dzisiejsza zbiórka pieniędzy nie jest przeznaczona na żadne cele statutowe strajku, a ratowanie życia i zdrowia. W tym roku środki są zaplanowane dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Dla kleru chyba nie ma to i tak żadnego znaczenia. Kluczowy jest przede wszystkim atak na organizację, do której nie sięgają wpływy duchowieństwa.

Ksiądz Kowalczyk wprost wyraża nadzieję, że nikt, kto gra razem z Orkiestrą, nie pojawi się na dzisiejszej mszy. O dziwo, nie widziałem takich apeli z jego strony w kierunku Andrzeja Dudy, kiedy kilka miesięcy temu złożył własny projekt aborcyjny. Nie mówiąc już o ocenie Lecha Kaczyńskiego, który poszedł na otwartą wojnę z Tadeuszem Rydzykiem z tego powodu. Mimo że były prezydent robił wszystko, żeby utrzymać możliwość przerywania ciąży, dziś ma stawiane pomniki, nikt nie próbuje nawet pisnąć słowem na temat jego przeszłości. Można odnieść wrażenie, że dla niektórych interes partyjny jest ważniejszy, niż nauka Kościoła.

Czytaj dalej


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

29 comments, 27

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
4
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
2
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
65
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
6
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
4
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
9
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
29 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mitex
mitex
1 rok temu

Co się dziwić Hitler też miał takich klechów którzy go wspierali a po wojnie pomagali Hitlerowcom uciekać przed odpowiedzialnością i u nas teraz mamy coraz więcej wspierających nazizm księży

Jane
Jane
Odpowiedź do  mitex
1 rok temu

i to sie tyczy Lempart. Ona jak zwolenniczka Hitlera

graza
graza
Odpowiedź do  Jane
1 rok temu

mowisz sam ao sobie

yan.nick
yan.nick
Odpowiedź do  mitex
1 rok temu

Hitler tak samo wykorzystywał Kościół (pierwsza umowa międzynarodowa to konkordat), a klechom w to graj.

antykomunista
antykomunista
Odpowiedź do  mitex
1 rok temu

Chyba coś ci się pomyliło. To Lempart jest zwolenniczką Hitlera

Marian
Marian
1 rok temu

Dlaczego nie ma reakcji episkppatu na takie wypowiedzi i szerzenie nienawiści.

mitra
mitra
Odpowiedź do  Marian
1 rok temu

Widocznie większość się z takimi wypowiedziami zgadza.

odp.
odp.
Odpowiedź do  Marian
1 rok temu

bo episkopat myśli tak samo

Darek
Darek
Odpowiedź do  Marian
1 rok temu

a szerzenie śmierci i eutanazji to co? Czysta nienawiść do życia.

Alpc
Alpc
Odpowiedź do  Darek
1 rok temu

A co wolisz ze tak powiem w kale, leżeć i czekać, aż ktoś poda szklankę wody? Pojęcia nie masz o życiu. Polska buduje muzea, wspomaga KK, Rydzyka a nie organizuje Domów opieki, by mogli godnie żyć na stare lata. Zbyt mało w życiu widziałeś i zbyt mało wiesz. Obejrzyj się i otwórz oczy!

yan.nick
yan.nick
Odpowiedź do  Darek
1 rok temu

tu mówisz o polskich biskupach? Coś w tym musi być.

Lech k.
Lech k.
1 rok temu

Tu chodzi o władzę i kasę. Dzieci niech się rodzą, a potem mogą zdychać po płotem. Pamiętaj twój pleban twoim panem. Ty jesteś dla niego parobkiem. Ciemny ludzie obudź się i powstań z kolan. Bóg to fikcja.!!!

Alpc
Alpc
Odpowiedź do  Lech k.
1 rok temu

Uznali, że, gdy dali z kasy podatników i w przyszłości z pracy tych dzieci 500+ to już załatwili sprawę. Niech jadą do biednych dzielnic, na wieś, na ogródki działkowe i zobaczą, jak żyją ludzie, w tym dzieci zdrowe i te schorowane.

Lucy Fer
Lucy Fer
1 rok temu

WOŚP ci przeszkadza ale pedofilia wśród twoich braci już nie. Swoją drogą dziękuję za te słowa. Nie muszę się dupcyć z papierologią

Nena
Nena
1 rok temu

Ciekawe czy dał chociaż 1 zł.dla chorego dziecka,albo kromkę chleba dla głodnego lub utulił i ogrzał bezdomnego. Kanalia

zobaczycie
zobaczycie
1 rok temu

to przykład polskiego rozpasanego kleru:-niedługo uchwalą w sejmie dziesięcinę…..

taktyka omotania i fałszywej pomocy
taktyka omotania i fałszywej pomocy
1 rok temu

z tego co czytam wydaje mi się,że kościelni łaszą się do Hołowni.Próbują go omotać !a to stara taktyka kościelnych,2000 tys lat cwaniactwa !

myk
myk
Odpowiedź do  taktyka omotania i fałszywej pomocy
1 rok temu

1600… 2000 to bogate zaokrąglenie. oni tak się chwalą ale kościół jako taki nie istnieje dłużej niż 1600… no może 1650 lat. trudno się połapać bo fałszują historię jak chcą.

Ola
Ola
1 rok temu

Karma dla niesamodzielnego intelektualnie lewactwa.

myk
myk
Odpowiedź do  Ola
1 rok temu

powiedziała, co wiedziała. yntelygentka. 😀
to jeszcze podaj definicje lewactwa.

Darek
Darek
1 rok temu

Nie wspierać Owsiakowo-Lempartowego WOŚP!” bo to aborcjoniści i są za eutanazją. Jednym słowem hipokryci.

yan.nick
yan.nick
Odpowiedź do  Darek
1 rok temu

Aha, to znaczy dawać na tacę, to wspierać pedofilię? To taka sama logika.

jacekkk
jacekkk
1 rok temu

Nie wiem na jakiej podstawie nazywacie tego gościa narodowo- smioenskim. To wy jesteście niemiecko – ruscy. To jest profesor mądrzejszy od was wszystkich razem wziętych

Vic
Vic
1 rok temu

Co za hiena taki artykuł pisze o Księdzu ?

yan.nick
yan.nick
Odpowiedź do  Vic
1 rok temu

a czym ksiądz lepszy, uważa się za pośrednika między Bogiem a owieczkami? Daruj.

yan.nick
yan.nick
1 rok temu

I dobrze zrobił. Może ludzie wreszcze zrozumieją, co to za organizacja, którą reprezentuje i pokażą mu, gdzie jego miejsce.

EuPi
EuPi
1 rok temu

Ha, ha, ha, jak tak dalej pójdzie, to on wyląduje na dworcu, bo nie będzie miał parafian!

antykomunista
antykomunista
1 rok temu

Red. Michał Janiszewski dziwi się że ksiądz katolicki ma katolickie poglądy, ale nie interesuje się tym, że Stefan, brat Adama Michnika, jest oskarżony o zbrodnie komunistyczne.

zjd
zjd
1 rok temu

“To wręcz wzorcowy model duchownego obecnych czasów nad Wisłą.” – w jakim sensie wzorcowy? Księża w publicznych wypowiedziach nie zajmują się polityką, co najwyżej etyką, a ten artykuł i przedstawiona w nim postać księdza dotyczy głównie polityki.