fbpx

Kukiz wykorzystany i wypluty przez Kaczyńskiego. Muzyk grozi zerwaniem współpracy


9 comments, 3 Udostępnienia

Paweł Kukiz otrzymuje właśnie od swojego “koalicjanta” to, przed czym wszyscy go ostrzegali. Każdy kto choć odrobinę znał podejście Kaczyńskiego do ludzi wiedział, że prezes PiS wykorzysta muzyka i porzuci w momencie, gdy ten nie będzie już potrzebny. Ten smutny dla Kukiza scenariusz właśnie zaczyna się realizować i jak widać nie pomogło spijanie sobie z dzióbków z Kaczyńskim podczas wspólnych konferencji prasowych. Kukiz został wykorzystany i od jakiegoś czasu jest skrupulatnie wypluwany przez środowisko władzy.

Kukiz grozi obecnie PiS, że jeśli forsowany przez niego projekt ustawy o sędziach pokoju nie zostanie uchwalony w ciągu najbliższych miesięcy, to przestanie wspierać partię rządzącą w sejmowych głosowaniach. Szkopuł w tym, że po tym, jak do rządu weszła Agnieszka Ścigaj z koła Polskie Sprawy, PiS zapewniło sobie większość bez Kukiza. Po roku od podpisania porozumienia Kukiz-Kaczyński współpraca obu polityków staje pod znakiem zapytania.

Kukiz zatem ma dziś dużo mniejszą polityczną wagę i znacznie słabsze karty przetargowe. Muzyk grozi, że jeśli projekt ustawy o sędziach pokoju nie zostanie wkrótce uchwalony, to przestanie on wspierać formację Jarosława Kaczyńskiego.

Jak mówił niedawno Kukiz, “jeśli w ciągu dwóch miesięcy nie dojdziemy do porozumienia w sprawie sędziów pokoju i nie zostanie to uchwalone, nawet przy jakichś naszych ustępstwach, ale też niewielkich, to ja sam pójdę do opozycji z propozycją wotum nieufności dla ministra sprawiedliwości”.

To tylko takie gadanie. Kukiza nie ma w polityce przyszłości bez PiS

Pytani o słowa Kukiza posłowie PiS wzruszają ramionami. Ot, kolejne grożenie palcem i tyle.

– Chłop ma przy boku tylko Jarka Sachajkę, a myśli, że będzie nam ministrów ustawiał. Zachowuje się jak zranione zwierzę, ale to nie nasz problem – powiedział serwisowi wp.pl parlamentarzysta Solidarnej Polski.

Solidarna Polska nie ukrywa, że projekt dotyczący sędziów pokoju autorstwa Kukiza należy wyrzucić do kosza. – Mamy swój projekt, lepszy – mówią ludzie Zbigniewa Ziobry.

Zdaniem rozmówcy wp.pl dawny rockman może czuć frustrację, bo w polityce – mimo wielkich nadziei i oczekiwań – nie osiągnął wiele. – Ludzie się od niego odwrócili, facet został w Sejmie sam. Bez prezesa Kaczyńskiego nic więcej nie zrobi – mówi polityk PiS.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

9 comments, 3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
2
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
6
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
57
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
4
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
4
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Powiedziały jaskółki, ze niedobre są spółki
Powiedziały jaskółki, ze niedobre są spółki
1 miesiąc temu

Od zawsze ostrzegałem przed koalicją z partią Kaczyńskiego. Spójrzcie na Leppera, Giertycha, ba spójrzcie na tragiczne skutki współpracy Kaczyńskich, rząd Lecha unicestwiony, to byli koalicjanci PIS przeżuci i wypluci, kościół dziś co można powiedzieć ? kler zmienił się w narzędzie polityczne PIS to jak gdyby koalicja ale nielagalna wbrew prawu. Mamy dziś państwowych biurokratów lekarzy zbrodniarzy, funkcjonariuszy i inne antypolskie resorty siłowe. Nie przypadkowo PIS rozdaje pieniądze podatników na służby mundurowe które działają na szkodę tychże podatników. To tak jak kupić psa żeby zamiast bronić atakował właściciela z zamiarem pozbawienia życia lub zdrowia. Unia wróg, Rosja wróg Węgry wróg Białoruś… Czytaj więcej »

StefanST
StefanST

Co oznacza “nie wolno pozwolić”? * lat temu Palikot z mównicy powiedział co trzeba.Traktowano go jak błazna. A okazało się,że błaznami byli politycy i działącze. To 8 lat temu nie wolno było dać małpie brzytwy! Teraz za póżno! Czy Wy do ch***lry nie widzicie,że ostatnie wybory to była farsa i kpina z inteligencji? CZy Wy nie widzicie,że nie ma już wolności,demokracji,uczciwości- jest zamordyzm i dyktatura! Nie widzicie tego? Piszecie “nie wolno do tego dopuścić” w czasie przyszłym ! A dlaczego w czasie przeszłym sobie pozwoliliście i łykacie tę zd3echłą żabę !? A dlaczego dziś przeżuwacie tę zdechłą żabę i powtarzacie… Czytaj więcej »

Kazbeer
Kazbeer
Odpowiedź do  StefanST
1 miesiąc temu

Powtarzam to od zarania dziejów. Polacy bójcie się Polaków.

Monii
Monii
1 miesiąc temu

Golym okiem widać,że PiS ma za zadanie rozwalić ile się da włącznie z UE jak i innymi krajami zachodu i nie tylko,mają skłócić wszystkich ze sobą to dyktando wschodu z rydzem w tle.

jackie
jackie
1 miesiąc temu

Ale i tak szmata zostanie. Z prezesem czy bez.

Zawiedziony
Zawiedziony
1 miesiąc temu

Zawsze go ceniłem ale to było kiedyś. Dziś jest dla mnie jak inni w epoce poprzedniej. Nie mam zamiaru używać inwektyw w jego kierunku. Lecz lekcja pokory zawsze jest na miejscu.

TomTom
TomTom
1 miesiąc temu

jakos mi tej szmaty nie zal

Mariuszet
Mariuszet
1 miesiąc temu

Jakim trzeba być durniem i gnojem, żeby dla ustawy o sędziach pokoju pomagać łamać konstytucję i podporządkowywać sądy PiS’owi.

Sam kazał się tak nazywać
Sam kazał się tak nazywać
1 miesiąc temu

Trzeba było być przyzwoitym Panie Szmato Kukiz.