fbpx

Syn Szydło przejął leśną willę za bezcen. “Niejasne wpływy”


11 comments, 9
Subksrybuj nas na Google News

O dziwnych powiązaniach syna Beaty Szydło – Błażeja – donosi portal Onet. Nadleśnictwo Niepołomice wynajęło leśniczówkę teściowi syna Beaty Szydło. Błażej jest jedną z osób, które mają pełne prawo do korzystania z nieruchomości. Obecnie “gospodarze” płacą za nią zaledwie… 388,00 PLN. Dyrektor krakowskich lasów przekonuje, że leśniczówkę mógł wynająć ktokolwiek, a powiązania najemcy z byłą premier nie mają najmniejszego znaczenia. Nie mają?

Malownicza willa

Chodzi o budynek w Dziewinie znajdujący się w sąsiedztwie Puszczy Niepołomickiej. Portal Onet pokazał umowę zawartą pomiędzy Nadleśnictwem Niepołomice (podlega Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie) a prof. Januszem Sową. Dokument ten przedstawia wprost, że użytkownikiem rezydencji jest również Błażej Szydło. Z gajówki oprócz niego i prof. Sowy mogą korzystać jeszcze żony obu panów. Czynsz za korzystanie z lokali mieszkalnych, budynków gospodarczych i garaży wynosi tylko 388 zł miesięcznie! Wydaje się, że o strzał w dziesiątkę!

“Przyklepane”

Zgodnie z przepisami leśniczówkę czy gajówkę mogą wynająć osoby pracujące poza Lasami Państwowymi, jeśli nikt z pracowników nie jest zainteresowany jej wynajmem. Z informacji Onetu wynika, że ani RDLP, ani Nadleśnictwo Niepołomice nie poinformowały na swoich stronach o możliwości wynajęcia wyżej wspomnianej gajówki. Prof. Sowa twierdzi, że o możliwości wynajęcia dowiedział się od studenta.

W grudniu 2019 r., w trakcie dyskusji na wykładzie ze studentami studiów niestacjonarnych nt. współczesnej polityki zasobami mieszkaniowymi dla służby leśnej w Lasach Państwowych, jeden ze studentów podał przykładowo, że w Nadleśnictwie Niepołomice jest pustostan starej, niszczejącej leśniczówki. W drugiej połowie grudnia 2019 zadzwoniłem do sekretariatu Nadleśnictwa, gdzie potwierdzono ten fakt. Podczas spisywania umowy o wynajem pustostanu starej leśniczówki nadleśniczy zażądał wpisania do umowy osób, które ewentualnie mogą przebywać poza mną na terenie wynajmowanego domu, uzasadniając koniecznością ograniczania w ten sposób ew. podnajmowania nieruchomości. Wpisałem więc, co oczywiste, do umowy nazwiska: żony, córki i zięcia, który nazywa się Błażej Szydło – tłumaczy się teść Błażeja Szydło.

Dyrektor lasów: Wszystko OK!

Lasy Państwowe mają niewykorzystane osady. W ostatnich latach zamożność społeczeństwa wzrosła, w związku z tym nasi pracownicy budują własne domy i nie zawsze chcą mieszkać w leśniczówkach. Osada, którą wynajął prof. Sowa nie jest leśniczówką, a jedynie gajówką, czyli ma inne, niższe standardy niż leśniczówka. Gajówka ta stanowiła pustostan i nie było chętnych do zamieszkania w niej. Tu nie ma drugiego dna – tłumaczy dyrektor lasów państwowych.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

11 comments, 9

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
3
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
39
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
3
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
3
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
10
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
3
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
28
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
bbc
bbc
11 miesięcy temu

nosic takie nazwiskao,to jest przeseane zycie..gdzie bys geby nie otworzyl..to zaraz chuzia na juzia…albo blazeja

Beza
Beza
Odpowiedź do  bbc
11 miesięcy temu

Prominentom wolno więcej

HK68
HK68
Odpowiedź do  bbc
11 miesięcy temu

Nazwisko zobowiązuje. Mam przeciwne zdanie od tych, którzy usprawiedliwiają prominentów i ich dzieci. Babcia Becia urządzała publiczne popisy, a jak się okazało księżulo nie miał powołania lecz zainteresowanie dziewczynami. Wolno mu, a jakże, ale zanim go wyświęcono, powinien zrzucić sutannę. Jest w seminarium próbny okres na podjęcie ostatecznej i rozważnej decyzji.

tez
tez
Odpowiedź do  bbc
7 miesięcy temu

ty jesteś pisowski de bil a jak najeżdżali na Cimoszewicza za leśniczówkę kurwizja ostatnio przegrała proces z nim, a leśniczówka Kurskiego

incipit
incipit
11 miesięcy temu

Dyrektor lasów dostał od nierządu polecenie twierdzenia, że wszystko jest w porządku, zapewne poparte jakimś dużym wziątkiem za “niepogodę w opiniach”. I już. A zerowa prokuratura ma [za nasze pieniądze] zasłonięte oczy, albo i już wykłute.

bolo
bolo
8 miesięcy temu

kiedyś za to odpowie

kura
kura
7 miesięcy temu

a mialo byc skromnie sprawiedliwie uczciwie i bogobojnie i co jest -brak slow to sie blazejowi nalezalo- masakra!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jeleń
Jeleń
7 miesięcy temu

To co już po ślubie? Pewnie kościelnym..

kris_t
kris_t
7 miesięcy temu

Są jakieś zdjęcia tego “pustostanu starej leśniczówki”?

Krzysztof
Krzysztof
7 miesięcy temu

Kiedys TW Kura ,,kupił,, okazjonalnie za 20 tysiecy lesniczówke , teraz Błazej Szydło , były ksiadz znow ,,okazjonalnie,, ma gajówke…maja parcie ci prominenci złodziejskiej mafii na lesne obiekty …

hatakumba
hatakumba
7 miesięcy temu

przecież każdy może sobie wynająć taką leśniczówkę w wypożyczalni leśniczówek …