fbpx

Maleńczuk będzie siedzieć? Został pozwany przez prawicowych talibów.


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Słynny i kontrowersyjny piosenkarz Maciej Maleńczuk kilka lat temu został pozwany przez działacza antyaborcyjnej organizacji pro-life. Akt oskarżenia został przygotowany przez fundamentalistyczną fundację Ordo Iuris, która ma wielu zwolenników wśród rządzących oraz polityków Konfederacji.

Wyrok już wkrótce

Powód oskarża piosenkarza o zaatakowanie go w grudniu 2016 roku podczas ulicznych protestów na krakowskich ulicach. Była to głośna manifestacja sprzeciwiająca się wypowiedzeniu przez rząd konwencji antyprzemocowej (wśród organizatorów m.in. partia Razem oraz KOD).

Niedaleko opozycyjnego protestu swoją pikietę organizowało kilku działaczy Fundacji Pro-Prawo Do Życia.

Działacz, który oskarża Maleńczuka uważa, że ten wyrwał mu transparent i uderzył pięścią w twarz. Sam Maleńczuk twierdzi, że to on jest ofiarą.

2 lata temu ruszył proces, wczoraj została wygłoszona mowa końcowa. Wyrok zapadnie już 17 grudnia.

Obrona muzyka

Pełnomocniczka muzyka adwokat Marta Lech, która domaga się uniewinnienia klienta w rozmowie z Polską Agencją Prasową mówi:

W jaki sposób prokuratura broni interesu pobitych na przykład podczas marszu 11 listopada kobiet? W tych sprawach prokurator nie występuje po stronie kobiet. A tu »pilnuje interesu publicznego«, czyli interesu mężczyzny, który powiedział do Macieja Maleńczuka: “s… ch…”, i który okazał się osobą kompletnie niepoczytalną, która za swoje czyny nie ponosi odpowiedzialności karnej.

Ten mężczyzna nie odpowie za nic. A Maleńczuk, nie dość, że odpowiedział już za niszczenie baneru, może teraz ponieść odpowiedzialność za to, że sam został zaatakowany i że odepchnął atak. Organizacja pro-life i pokrzywdzony żądają dla niego kary pozbawienia wolności w zawieszeniu.

Niepokorny piosenkarz

Piosenkarz znany jest ze swojej krytyki władzy.

W 2016 roku stworzył piosenkę “Fajnie”, która krytykowała ówczesne poczynienia władzy m.in. przejęcie Trybunału Konstytucyjnego:

Roman Giertych jest znowu wolny. Kompromitacja prokuratury czy planowane działanie?

Eksperci: Polska najbardziej rakotwórcza w Unii Europejskiej. Jesteśmy trucicielem Europy!


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
2
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments