fbpx

Marek Suski ma osobiste motywy, aby wprowadzić ustawę anty TVN.


3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Poseł Tomczyk wymienił motywy którymi kieruje się PiS wprowadzając ustawę, która zmieni właściciela TVN. Wśród nich wymienił motyw, którym kierować się może marek Suski. Układ radomski – tu patrzę na pana posła Suskiego. Dziennikarze Superwizjera pokazywali jak samorządowcy i posłowie PiS oraz Roman S, miejscowy potentat budowlany stworzyli pewien układ żeby kupować ziemię woków trasy ekspresowej S8, zmienic jej przebieg, a potem zarobić na działkach. – twierdzi poseł Tomczyk.

Cezary Tomczyk (KO): Choć wszyscy jesteśmy w maskach, można powiedzieć, że maski opadły. Patrzę na panią poseł Lichocką i przypomina mi się jej gest z sali sejmowej. I wydaje się, że dokładnie to samo robicie dziś polskiemu społeczeństwu.

W reakcji na tę wypowiedź, Joanna Lichocka (PiS) zarzuciła Tomczykowi “manipulację charakterystyczną dla Platformy Obywatelskiej”.

– Chcecie uciszyć wolność słowa w Polsce. Bo wolność słowa jest kluczowym świadkiem tego, co robicie w Polsce przez ostatnie sześć lat. Ta ustawa nie powinna być procedowana, bo nie ma nic wspólnego z konstytucją. Wolna Polska nie pozwoli wam przekroczyć tej granicy – kontynuwał poseł KO.

Poseł nawiązał również do słów prezesa Kaczyńskiego, ponieważ TVN24 ma nie mały udział w ujawnianiu tak zwanych tłustych kotów w PiS.

Tomczyk: To właśnie “Lex TVN” jest prawdziwą ustawą przeciwko nepotyzmowi w Polsce. A przecież walkę z nepotyzmem zapowiadał sam Jarosław Kaczyński. Po prostu źle zrozumieliśmy prezesa. Nie chodzi o to, by nie było “tłustych kotów”, tylko o to, żeby o nich nie mówić. To jest prawdziwy cel tej ustawy.

Afery ujawnione przez TVN24 “Tego nie dowiedzielibyście się państwo gdyby nie dziennikarze śledczy” – Tomczyk

Poseł Tomczyk tłumaczył zachowanie PiS zmierzające do likwidacji niezależności TVN: Jaką aferę, która dotyczyła polskiego rządu, odkryła TVP? A było ich ponad 100.

W przeciwieństwie do mediów publicznych i innych mediów podporządkowanych rządowi, TVN24 jest jednym z kilku które takie afery ujawniły. To właśnie mogą być główne motywy kierujące partią rządzącą.

I prawda jest taka że PiS ma tych motywów kilkadziesiąt, każda afera, którą nagłośnili dziennikarze stacji. To jest prawdziwy motyw – twierdzi poseł i wylicza najważniejsze

  • 70 milionów na wybory kopertowe
  • Niejasne nieruchomości Daniela Obajtka, oraz jego partnerka zasiadająca w czterech spółkach Skarbu Państwa
  • Zakup systemu Pegazus do inwigilacji i szpiegowania obywateli
  • Układ Radomski – układ który miał na celu skup ziemi wokół trasy S*, a następnie zmienić jej przebieg i zarobić na działkach
  • Naciski na funkcjionariuszy CBA i szukanie haków na Kwaśniewskich
  • Pijany były wiceminister ścigał się swoim BMW a następnie terroryzował pistoletem rodzinę z małym dzieckiem.

Takich motywów mógłbym wymienić więcej, ale chciałbym zadać jedno podstawowe pytanie, chociaż jest ono raczej retoryczne. Jaką aferę odkryło TVP jaką ? Jedną? – pyta poseł Tomczyk


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
2
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments