Mąż Magdaleny Ogórek aresztowany, dostał pięć zarzutów. W tym wyłudzenia kilku milionów złotych, niewypłacania wynagrodzeń i nie płacenie ZUS


1 comment, 8
Subksrybuj nas na Google News

Piotr M., mąż Magdaleny Ogórek, były rektor szkół wyższych i były poseł SLD został w piątek przesłuchany przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie. Sąd zdecydował o areszcie o trzymiesięcznym areszcie.

Prokurator Jacek Para z krakowskiej prokuratury poinformował tvn24.pl, że mąż Magdaleny Ogórek został wczoraj około południa przesłuchany. Usłyszał pięć zarzutów dotyczących między innymi transferowania środków jednej ze szkół wyższych na inne konta i wyłudzenia na szkodę osoby prywatnej ponad dwóch i pół miliona złotych. Prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowy trzymiesięczny areszt. Sąd przychylił się do tego wniosku.

– Pierwszy dotyczy działania na szkodę wierzycieli Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla w Krakowie. Polegało ono na ukrywaniu składników majątkowych szkoły o wartości 218 tysięcy złotych zagrożonych zajęciem w toku prowadzonych postępowań egzekucyjnych – powiedział Para.

Byłemu politykowi SLD zarzucono także naruszenie praw pracowniczych pracowników Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla „poprzez niewypłacanie wynagrodzeń lub wypłacanie ich z opóźnieniem” oraz „nieuregulowanie obowiązkowych składek na ubezpieczenie społeczne o wartości ponad 1 miliona złotych”.

Ponadto mąż prowadzącej z TVP INFO usłyszał zarzut „wyrządzenia znacznej szkody majątkowej Wyższej Szkole Gospodarki i Zarządzenia w wysokości ponad 500 tysięcy złotych poprzez transfer środków pieniężnych tej szkoły na inne konta i przywłaszczenie tych pieniędzy”.

To wciąż jeszcze nie koniec długiej listy zarzutów Piotra M. Oskarża się go jeszcze o „niezgłoszenie wniosku o upadłość mimo powstania warunków do złożenia wniosku innego podmiotu” oraz „wyłudzenie na szkodę osoby prywatnej kwoty 2 milionów 600 tysięcy złotych poprzez zawieranie szeregu umów z tą osobą i wprowadzenie w błąd co do rzeczywistego przeznaczenia tych pieniędzy”.

Były polityk nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów. Prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowy trzymiesięczny areszt. Sąd przychylił się do tego wniosku. Mężowi Ogórek grozi powyżej ośmiu lat więzienia.

Piotr M. to były poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W czasach rządu Leszka Millera pracował w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. W późniejszym czasie pełnił funkcję rektora Wyższej Szkoły Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie, a później Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla w Krakowie. Prywatnie jest mężem Magdaleny Ogórek.

Źródło: TVN 24


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 8

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
8
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
2
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wielebny
Wielebny
1 miesiąc temu

Skoro żyła z nim przez te lata tez korzystała z tych dobrodziejstw ,teraz kiedy mężowi wali się świat ona się odcina od niego,już za biedny?A corka to tez jego corka ,którą kocha może więcej niż ona!