fbpx

Milionowe granty dla firmy wiceszefa “Porozumienia” Jarosława Gowina.


4 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, nadzorowanego przez Jarosława Gowina, do firmy, której współzałożycielem jest wiceprezes Porozumienia, trafi ponad 10 mln zł – donosi wprost.pl. Według portalu taka decyzja zapadła, kiedy Gowin pełnił funkcję wicepremiera i szefował resortem nauki, któremu podlega Centrum.

Wprost.pl twierdzi, że chodzi o kwotę ponad 10,3 mln zł, która ma trafić do firmy Tecra Coin. Jej współzałożycielem jest wiceszef Porozumienia Robert Anacki. Polityk zapewnia jednak, że firmę sprzedał, „pozostał tylko jej doradcą biznesowym, a złożenie wniosku o dofinansowanie było pomysłem kolegów ze spółki i nie brał w tym udziału”.

Tecra miała zostać wytypowana do grantów jako jedna z 12 firm, 32 inne wnioski zostały odrzucone. 

Dążąc do zapewnienia najwyższych standardów oceny wniosków o dofinansowanie w 2017 r. NCBiR wprowadziło zasadę, że ekspert oceniający wniosek składa oświadczenie o braku konfliktu interesów nie tylko co do wniosków, które miałby oceniać, ale co do wszystkich wniosków złożonych w danym konkursie. Innymi słowy, przed przyjęciem konkretnego wniosku do oceny sprawdza czy w stosunku do któregokolwiek ze złożonych wniosków – nawet jeśli nie miałby takiego wniosku oceniać – nie zachodzi konflikt interesów. – informuje biuro prasowe Centrum.

W tamtym czasie Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które nadzoruje NCBiR, zarządzał szef Porozumienia Jarosław Gowin.

Czytaj także: Samuel Pereira (TVP INFO) utrzymywał, że ma magistra. UKSW twierdzi, że nie ma takiej możliwości.

źródło: tvp.info


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

4 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
4
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
2
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments