fbpx

Miliony dla Rydzyka z pieniędzy podatnika [OKO.PRESS ujawnia wyliczenia]


Subksrybuj nas na Google News

Od czasów objęcia rządów przez Prawo i Sprawiedliwość w 2015 roku na fundacje Ojca Rydzyka przelewane są coraz większe sumy pieniędzy, szokujące wyliczenia ujawnia serwis OKO.PRESS.

Bitwa na przelewy

Ministerstwa oraz instytucje rządowe od prawie 6 lat prześcigają się w przelewaniu pieniędzy na konta spółek Ojca Dyrektora. Pieniędzy podatników oczywiście.
Obecnym rekordzistą jest resort kultury, który przelał w ciągu pięciu lat 185 mln zł.

Pieniądze z kieszeni podatnika płyną szerokim strumieniem do Torunia. Misji śledzenia i monitorowania wszystkich przelewów na konta Rydzyka idących od państwowych spółek podjęli się dziennikarze serwisu OKO.PRESS. Z ich informacji wynika, że spółki i instytucje państwowe od początku rządów Prawa i Sprawiedliwości przelały do kiszeni Tadeusza Rydzyka 325 034 641 złotych.

To wierzchołek góry lodowej

Kolejne informacje od dziennika OKO.PRESS wydają się być jeszcze bardziej szokujące. Suma 325 milionów złotych może być zaledwie wierzchołkiem góry lodowej. Według danych tylko w ciągu ostatnich dwóch lat rząd Zjednoczonej Prawicy przekazywał fundacjom Ojca Rydzyka po 100 milionów złotych z budżetu państwa.

Rząd Morawieckiego w ekspresowym tempie odpowiada na apele biznesmena z Torunia o wsparcie finansowe i chętnie wyciąga datki z państwowej kiesy. Dzięki wyliczeniom OKO.PRESS dowiadujemy się, że fundacja Lux Veritas, i inne podmioty Ojca Rydzyka otrzymały do grudnia 2020 roku łącznie 325 milinów złotych z budżetu państwa w ramach wsparcia.

Coraz większe daniny

Daniny tylko rosną a tempo wzrostu wpłat znacznie przyspieszyło po wyborach parlamentarnych z 2019 roku – z danych portalu wynika, że do maja 2018 Rydzyk i jego podmioty otrzymali łącznie 85 milionów złotych. Rok później kwota ta osiągnęła zawrotne 215 milionów złotych.

Na koniec 2020 suma ta osiągnęła 325 milinów i możemy być pewni, że to nie jest wszystko, bowiem nie wszystkie zapytania kierowane do rządu o cele dotacji do Torunia spotkały się z odpowiedzią.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments