fbpx

Mocne słowa niepełnosprawnej blogerki: ,,Brońmy życia, nie wegetacji”.


4 Udostępnienia

Niepełnosprawna blogerka oznajmiła, że popiera strajk kobiet. Bogumiła Siedlecka- Goślicka działa w sieci pod pseudonimem ,,Anioł na resorach”. Na swoim profilu na Instagramie podzieliła się opinią, że popiera działania osób na czele z czerwoną błyskawicą.

Pani Bogumiła napisała na swoim profilu na Instagramie, że nie podoba jej się decyzja TK, ponieważ nie wyobraża sobie tego, żeby Polacy nie mieli pod tym względem wyboru. Jak twierdzi, nigdy nie dokonałaby aborcji, jednak nie podoba jej się narzucanie swoich wartości innym ludziom.

Blogerka w wywiadzie do Plotka oświadczyła, że jej zdaniem państwo polskie nie wystarczająco dba o osoby z niepełnosprawnościami. Słusznie zauważa, że gdyby tak było, to czy byłoby tyle zbiórek na takie osoby? Nie. Co gorsza, rząd nie dba także o osoby, które opiekują się niepełnosprawnymi bliskimi.

,,Brońmy życia, nie wegetacji”

Blogerka słusznie zauważa, że problemów ludzi z niepełnosprawnościami jest aż zbyt dużo.. Przykładowo: renta socjalna w Polsce wynosi 1200 zł. Najniższa kwota, którą może dostać rencista to 900 zł. Jest to świadczenie z tytułu częściowej niezdolności do pracy. Dodatek do renty dla sieroty zupełnej wynosi zaledwie nieco ponad 430 zł. Dodatkowo na stronie ZUS-u można przeczytać całą listę kwot wynagrodzenia, która powoduje zmniejszenie lub zawieszenie świadczeń. Całość można przeczytać tutaj.

Polski rząd twierdzi, że walczy o prawo do życia dla niepełnosprawnych. Jednak przede wszystkim powinien umożliwić tym ludziom godne, normalne życie.

Źródło: o2

Czytaj dalej


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

4 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
3
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
4
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ