fbpx

Mocny apel Giertycha: “Na naszych oczach dokonuje się rebelia…”


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Roman Giertych przyzwyczaił już użytkowników mediów społecznościowych do swoich felietonów oskarżających władzę PiS. Celne uwagi prawnika pozwalają zwrócić uwagę czytelników na problemy, których wielu nie zauważa. W najnowszym wpisie, Giertych obwieścił, że na naszych oczach dzieje się rebelia. Rebelia przeciwko polskiemu sądownictwu. Obwinia też opozycję za bierność i apeluje abyśmy wszyscy “nie obudzili się z ręką w nocniku”.

Na naszych oczach dokonuje się rebelia. Rebelia prokuratury i służb specjalnych przeciwko trójpodziałowi władzy, a precyzyjniej przeciwko sądom.

Prokuratura nie będzie respektowała legalnych wyroków

“Ostatnie działania i oświadczenie Prokuratury Krajowej kierowanej przez Bogdana Święczkowskiego jawnie stwierdzają, że prokuratura nie będzie respektować tych orzeczeń sądów, które się prokuraturze nie podobają. Sądy uznały, że w tzw. sprawie Polnord CBA nie ma prawa prowadzić jakichkolwiek działań. Prokuratura oświadczyła, że nadal będzie prowadzić. Sądy w kilku orzeczeniach uznały, że prokuratura nie przedstawiła „żadnych, konkretnych dowodów przestępstwa”. Prokuratura zamiast umorzyć sprawę, to powołuje zespół do jej kontynuowania. Sądy uznały, że nie mam statusu podejrzanego, ale prokuratura się z tym nie zgadza (precyzyjniej: poznańska się zgadza, ale lubelska nie).

Dzisiaj wyszło na jaw, że aby unikać sądowej kontroli nad postanowieniami w sprawie uchylenia tajemnicy bankowej prokuratura nie przesyła tych postanowień do moich adwokatów, utrudniając ich zażalenie. Te wszystkie działania z jednej strony wskazują na bezsilność PiS w próbach dopadnięcia mnie i na ich wściekłość na to, że istnieją jeszcze niezależne sądy.

“Za chwilę nie wypuszczą kogoś z aresztu”

Z drugiej jednak strony przesuwana jest granica bezprawia. Brak akceptacji oczywistego faktu wynikającego wprost z Konstytucji, że wszystkie działania służb i prokuratury mogą podlegać sądowej kontroli jest szalenie niebezpieczne dla wszystkich obywateli. Skoro władza nie respektuje orzeczeń sądowych w jednej sprawie, to dlaczego ma respektować w drugiej? Już za moment będziemy mogli przeczytać komunikat prokuratury, że nie uznają decyzji sądu o wypuszczeniu kogoś z aresztu, albo nie uznają decyzji sądu nakazującej zarejestrować jakiegoś kandydata w wyborach albo decyzji sądu że uchylane są konfiskaty majątku.

Tak się złożyło, że na gruncie mojej sprawy trwa walka o samą istotę demokracji. Bo bez kontroli sądów nad służbami i prokuraturą nie ma żadnej demokracji. Jestem bardzo wdzięczny, że mam w tej walce wsparcie ze strony RPO Adama Bodnara, Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, czy Naczelnej Rady Adwokackiej. Jestem wdzięczny za wsparcie ze strony światowych i europejskich organizacji adwokackich. Jednego tylko nie mogę zrozumieć.

Szanowni Posłowie i Senatorowie opozycji!

Czy wasze absolutne milczenie (nie mówię o poszczególnych wypowiedziach konkretnych osób, ale o działaniu zbiorowym) w tej sprawie nie jest przypadkiem świadectwem tego, że nie rozumiecie iż to nie chodzi o Romana Giertycha. Ja dzięki zaangażowaniu całego zespołu adwokatów i osobistemu doświadczeniu zabezpieczę swoje interesy. Społeczeństwo Was jednak wybrało, abyście dbali o interesy tych, którzy nie mają takich możliwości jak ja. A przecież jest oczywiste, że skoro wybuchła rebelia przeciwko sądom, to przede wszystkich dotknie ona najsłabszych.

Tymczasem mam wrażenie, że nie macie w ogóle świadomości jakie mogą być konsekwencje tej rebelii. I że oczywiście mogą również dotknąć każdego z Was. Może liczycie na swoje immunitety? Immunitety są o tyle ważne, o ile sądy na ich podstawie odmówią waszego aresztowania lub zatrzymania. Ale jak Policja odmówi wykonania „niezasadnego orzeczenia sądu”, to wasze immunitety na nic Wam się zdadzą. Obudźcie się!” – napisał Giertych na Facebooku.

Rebelia.Na naszych oczach wonia rebelia. Rebelia Prokuratury i służb Specjalnych przeciwko trójpodziałowi … Opublikowany przez Roman Giertych – strona oficjalna & nbsp; Wtorek, 2 lutego 2021


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
3
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments