Morawiecki uhonorowany przez proboszcza tablicą pamiątkową, bo był na mszy i odwiedził plebanię.


3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Premier Mateusz Morawiecki będąc na pomorzu podczas wakacji, odwiedził kościół w miejscowości Łebcz – gmina Puck. Miejscowy ksiądz proboszcz tak mocno podniecił się wizytą szefa rządu, że wraz z jednym z parafian powiesił marmurową tablicę przy wejściu do świątyni. Przypomnijmy, że takie tablice wieszane były kościołach głównie po wizytach papieża Jana Pawła II lub tradycyjnie mają związek z postaciami sakralnymi bądź bohaterami z przeszłości.

Na łamach portalu “puck.naszemiasto.pl” ksiądz proboszcz wspomina wizytę Morawieckiego.

Nagle zadzwonił telefon, że premier wybrał naszą parafię i pojawi się na mszy świętej. Mieliśmy bardzo mało czasu na przygotowanie się. Po zakończeniu mszy premier przybył na plebanię, gdzie rozmawialiśmy w bardzo przyjaznej atmosferze. Dla nas, wioski, których pełno w Polsce, to wielkie wyróżnienie. Premier mógł przecież wybrać dowolny kościół w powiecie puckim, ale postawił na nasz. Czy to nie była historyczna chwila? Była – tłumaczy ksiądz. – Podobnie jak wcześniejsza wizyta arcybiskupa, który odwiedził nas w drodze na Półwysep Helski. Przecież małe parafie na takich gości nie mogą liczyć za często, dlatego wizyty znanych gości są w naszych dziejach dużymi wydarzeniami.

– tłumaczy proboszcz parafi w łebczu

W tym kościele w Łebczu pw. św. Marcina w niedzielę dnia 16 sierpnia 2020 uczestniczył we mszy świętej o godzinie 12 PREMIER NAJJASNIEJSZEJ RZECZYPOSPOLITEJ MATEUSZ MORAWIECKI. Był też gościem na plebanii. ANNO DOMINI 2020.

– brzmi napis przed wejściem do kościoła

Ksiądz proboszcz zastrzega, że na tablicę nie wydał ani złotówki z pieniędzy wiernych. W realizacji pomógł mu lokalny parafianin, który nie chce ujawnić kosztów tego “pomnika wdzięczności”.

źródło: puck.naszemiasto.pl , twitter.com


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
2
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
4
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments