Nie tnijcie! Greenpeace wzywa do ochrony najcenniejszych polskich lasów. Drwale znowu pojawili się w Puszczach; Białowieskiej, Karpackiej, Knyszyńskiej i Boreckiej.


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Dzisiaj rano grupa aktywistek i aktywistów Greenpeace pojawiła się pod siedzibą kierownictwa Lasów Państwowych i przez całą szerokość szklanych drzwi wejściowych do biurowca wylepiła napis „Nie tnijcie!”. Napis utworzyły trociny pochodzące z wycinek w Puszczy Piskiej, jednego z miejsc, w którym – jak zwracają uwagę aktywiści – działania szefostwa koncernu leśnego doprowadziły do degradacji przyrody i w praktyce udaremniły plany utworzenia Mazurskiego Parku Narodowego.

Foto, materiały prasowe Greenpeace.

Policjanci zatrzymali siedem osób biorących udział w wydarzeniu – aktywistów i aktywistek oraz kampanierkę i dziennikarkę obywatelską. Na razie nie jest znana treść zarzutów. Greenpeace przy tej okazji przypomina, że aktywizm to nie zbrodnia, a osoby biorące udział w proteście domagają się właściwej ochrony naszego wspólnego dobra.

https://m.facebook.com/watch/?v=796735540863138&ref=external
Materiał Filmowy z akcji. Greenpeace.

W całym kraju słychać ryk pił.

W całym kraju słychać ryk pił. To szefowie koncernu Lasy Państwowe realizują swój biznesplan, zamieniając polską dziką przyrodę, nasze wspólne dobro, w trociny. Ofiarami tego działania są również piękne, stare, często naturalne lasy, takie jak Puszcza Białowieska, Karpacka, Knyszyńska, Borecka. Są one ostoją różnorodności biologicznej oraz naszym największym naturalnym sprzymierzeńcem w walce z kryzysem klimatycznym. Czas zakończyć tę niszczycielską politykę! Szkodzi ona przyrodzie, klimatowi i ludziom, a korzystna jest jedynie dla wąskiej grupy leśnych baronów kierujących koncernem Lasy Państwowe. Dlatego wzywamy dzisiaj: nie tnijcie! Zostawcie stare i cenne przyrodniczo polskie lasy w spokoju! – powiedziała podczas wydarzenia Marta Grundland, koordynująca w Greenpeace Polska kampanię leśną. 

Ponad 3/4 polskich lasów jest własnością skarbu państwa, czyli nas wszystkich. Zdecydowaną ich większością zarządza przedsiębiorstwo Lasy Państwowe. Lasy Państwowe powinny dbać o to, aby nasze lasy służyły również przyszłym pokoleniom i były nie tylko źródłem surowca drzewnego, ale również ostoją dzikiej przyrody i miejscem rekreacji. 

Greenpeace: Foto z akcji.

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments