fbpx

Niepełnosprawny zaorał prezydenta Dudę [WIDEO]


4 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Znany z prowadzenia bloga “Life on Wheelz” Wojtek Sawicki odniósł się do słów Andrzeja Dudy o rzekomych ułatwieniach dla osób niepełnosprawnych. Podniecony Duda w swoim przemówieniu zniekształcił faktyczny obraz ułatwień dla osób niepełnosprawnych. Stwierdził także, że wszyscy odwiedzający nasz kraj chwalą sobie ułatwienia czyhające na każdym kroku. Zapomniał jednak, że to, co udało się do tej pory zrobić to sukces samorządów, które w wielkich aglomeracjach od lat zarządzane są przez opozycję.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych prezydent Andrzej Duda wręczył w Pałacu Prezydenckim państwowe odznaczenia, wręczane osobom aktywnie działającym na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Duda postanowił zabrać głos w sprawie architektonicznych rozwiązań na terenie Polski, ułatwiających poruszanie się na wózkach inwalidzkich.

Andrzej Duda, Wojciech Sawicki

W swoim przemówieniu Prezydent wyraził swoje ogromne zadowolenie aktualnym wyglądem podjazdów i “ułatwień” pomagających niepełnosprawnym poruszanie się po polskich ulicach:

Jesteśmy dumni z tego, że ludzie przyjeżdżają do Polski i widzą: “O, bardzo łatwo jest się dostać do budynku, wszystko jest dostosowane, jaka ładna architektura, a jaka przyjazna”. Idąc czują, że jakoś tak jest inaczej, bardziej otwarcie, bo nie ma schodów, bo podejście jest łagodne, jest dobrze obliczone, bo nie ma utrudnień – wygłaszał.

Choć prezydent był dumny jak paw, Wojciech Sawicki miał nieco inne zdanie na temat wymienionych wyżej “ułatwień”.

Sawicki choruje na dystrofię mięśniową Duchenne’a, która ogranicza możliwości poruszania się i sprawia, że musi być pod stałą opieką medyczną. Pan Wojtek aktywnie udziela się w mediach społecznościowych, uświadamiając szerokie grono internautów o problemach, z jakimi zmagają się osoby chore oraz dzieli się historiami ze swojego życia. Nie pozostał również obojętny wobec prezydenckich pogawędek.

(…) To, co mi się nie podobało, to ton wypowiedzi i zapewnianie, że sytuacja w Polsce wygląda dużo lepiej niż ma się to w rzeczywistości. Sam, jako osoba z niepełnosprawnością, spotykam się z barierami na co dzień i chyba każdy, nawet rodzice z dziećmi wiedzą, jak jest na co dzień, ile wind nie działa i ile jeszcze jest do zrobienia – dopisał pod postem Wojtek, krytykując fałszywe pochwały ze strony prezydenta.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

4 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
2
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments