Oblicz ilu Polaków jest przed Tobą w kolejce do szczepienia na Covid-19


4 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Czy Ty też zastanawiasz się, kiedy będziesz mógł przyjąć szczepionkę? 15 stycznia 2021 roku w Polsce rozpoczną się zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób z etapu I. Powstał kalkulator kolejki szczepionek, który pozwoli nam oszacować nasze miejsce w kolejce do szczepienia. Nie musimy podawać żadnych wrażliwych danych.

Powstał kalkulator kolejki Szczepionkowej Covid-19

Kalkulator kolejki szczepionek został stworzony dzięki współpracy lek. Aleksandry Zając z Dominiką Miszewską, doktorantką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Bazuje na Narodowym Programie Szczepień i pozwala oszacować Twoje miejsce w kolejce do szczepienia przeciwko chorobie COVID-19.

Jak szybko wrócisz do normalności?

Wyliczenie przypuszczalnej daty szczepienia zajmuje ok. 60 sekund. Należy pamiętać, że im więcej danych podamy do kalkulatora tym bardziej trafiona będzie przybliżona data szczepienia. Kalkulator kolejki szczepionkowej pozwala sprawdzić, kiedy możemy spodziewać się pierwszego terminu szczepienia, kiedy otrzymamy drugą dawkę szczepionki oraz kiedy orientacyjnie uzyskamy odporność na COVID-19. Dowiemy się również, ilu Polaków jest w kolejce przed nami. Aby obliczyć termin naszego pierwszego szczepienia, musimy odpowiedzieć m.in. na pytania:

Ile masz lat? Czy jesteś pracownikiem placówki medycznej, studentką lub pracownikiem uczelni medycznej?

  • Czy jesteś pensjonariuszem DPS, ZOL lub innego miejsca stałego pobytu?
  • Czy jesteś aktywny zawodowo?

Czy jesteś w trakcie leczenia immunosupresyjnego lub może chorujesz na choroby przewlekłe lub jesteś w trakcie diagnostyki i leczenia, wymagającego częstego kontaktu z placówkami medycznymi? 

Czy jestem w grupie osób szczepionych w Etapie I?

15 stycznia 2021 roku w Polsce rozpoczną się zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób z Etapu I. Pierwsze dawki są obecnie podawane w grupie 0, czyli m.in. personelowi medycznemu.

Przypominamy, że Etap I obejmuje następujące grupy:

  • pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej i Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu,
  • osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych,
  • służby mundurowe (Żołnierze Wojska Polskiego, Wojsk Obrony Terytorialnej, funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Straży Gminnej i Miejskiej, Straży Pożarnej, pracownicy TOPR i GOPR, którzy biorą udział w działaniach przeciwpandemicznych oraz odpowiadają za bezpieczeństwo narodowe),
  • nauczycieli.

Szczepienia przeciwko COVID-19 są darmowe i dobrowolne.

KALKULATOR KOLEJKI SZCZEPIONKOWEJ znajdziesz pod linkiem TUTAJ


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

4 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ