fbpx

Ostry apel byłego oficera Polskiego Kontyngentu w Iraku do żołnierzy


4 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Płk. Adam Mazguła, były oficer Polskiego Kontyngentu w Iraku skierował na Facebooku apel do żołnierzy Wojska Polskiego.

Żołnierze, Koledzy,

Prawdziwi agresorzy Łukaszenki, przy wsparciu Putina, są poza waszymi możliwościami działania. Z nimi, podkreślam, prawdziwymi agresorami nie walczycie! Tymczasem PiS-władza prowokuje tę wojnę z ludźmi słabymi, uległymi, często kobietami i dziećmi. Każe Wam zachowywać się bezwzględnie i często wbrew człowieczeństwu. My też przybywaliśmy do nich nieproszeni. Teraz oni przychodzą oszukani i potrzebują naszego wsparcia, staliśmy się dla nich często jedyną nadzieją na życie.

Tymczasem niektórym z Was na tyle spodobała się przemoc, że niszczą nawet pojazdy i sprzęt niosący pomoc potrzebującym. Przepędzają dziennikarzy i wolontariuszy nawet poza strefą stanu wyjątkowego. PiS propaganda podnieca Was swoimi pochwałami, że walczycie z bezbronnymi dla chwały? Czyjej chwały? Kto i za co Wam będzie przypinał medale za bohaterstwo i odwagę? Czy aby na pewno nie będziecie się ich wstydzić? To hańba dla munduru i dla PiS-państwa polskiego! Byliśmy tam. Znamy tych ludzi i warunki, jakie panują w ich krajach. Z wieloma z nich zaprzyjaźniliśmy się i korespondujemy. Sam z pewnością zginąłbym wraz ze swoimi podwładnymi i to wiele razy, gdyby nie informacje i współpraca z nimi. Tak pewnie byłoby i z wieloma z Was, którzy tam byli.

Przybywający do nas Kurdowie to naród nam bliski historycznie i kulturowo, który podobnie jak my w przeszłości, przebywa pod zaborami czterech państw. Tylko w Iraku mieli swoją autonomię, dopóki nie przeciwstawili się fanatykom religijnym państwa ISIS. Tych wszystkich ludzi państwo Polskie pod rządami PiS-u traktuje jak najgorszych przestępców. Mimo że nie gwałcą, nie atakują, nie zaczepiają, są posłuszni i nie stawiają oporu nawet po kilkukrotnym odesłaniu na zgubę, przez Was. Wiadomo, że to wszystko dzieje się na rozkaz PiS-fanatyków władzy, za wszelką cenę, kreując strach, wojnę i nienawiść do każdego obcego człowieka wśród Polaków.

Mini ster totalnej wazeliny Mariusz Błaszczak i niektórzy generałowie opowiadają, jak to w dwa dni zajmiecie Mińsk. Nieodpowiedzialni durnie nie mówią Wam, że Białoruś ma stały pakt z Rosją, w każdym rodzaju zagrożenia i taka wojna wyzwoli potężne siły, z którymi nawet pod rządami tych PiS-matołów nie jesteście w stanie się mierzyć. Przecież nawet na baterie do latarek i kubki dla Was musieli składać się obywatele. Pomyślcie trochę i okażcie dużo więcej serca i empatii dla oszukanych ludzi i tych, którzy im niosą pomoc. To nakaz naszego człowieczeństwa, bo to nie są nasi wrogowie. Adam Mazguła


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

4 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
16
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments