fbpx

Oszustwo Morawieckiego. Unia dementuje słowa premiera


3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

W czwartek szef rządu zaprezentował tzw. tarczę antyinflacyjną. — Chcieliśmy obniżyć VAT na żywność do zera, ale nie zgodziła się na to Komisja Europejska — stwierdził w czwartek premier. Tymczasem urzędnicy Komisji Europejskiej w rozmowie z portalem 300gospodarka.pl zdementowali słowa szefa rządu. — Nie otrzymaliśmy żadnego wniosku o zerową stawkę na żywność z Polski.

— Chcieliśmy obniżyć VAT na żywność do zera, ale nie zgodziła się na to Komisja Europejska — stwierdził w czwartek premier. Informację tę powtarzali później inni członkowie rządu, m.in. wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

— Nie otrzymaliśmy żadnego wniosku o zerową stawkę na żywność z Polski. Komisja nie miałaby zresztą uprawnień, by taki wniosek uwzględnić — powiedział portalowi urzędnik Komisji Europejskiej.

Dziennikarze portalu 300gospodarka.pl zapytali Kancelarię Premiera o okoliczności złożenia w Brukseli wniosku o zerową stawkę VAT na żywność, jednak do czasu publikacji artykułu portal nie uzyskał odpowiedzi.

UDOSTĘPNIJ


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
2
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
3
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments