fbpx

Paliwo z Polsce “tanie jak barszcz”. Sasin twierdzi, że to dzięki niemu i PiS


3 comments, 5
Subksrybuj nas na Google News

Podczas wywiadu w Radiu Plus, minister aktywów państwowych Jacek Sasin zapewnił, że w Polsce mamy najtańsze ceny paliw w całej Europie, co według niego jest zasługą gabinetu premiera Morawieckiego. Zapewnił, że osobiście sprawuje pieczę nad tym, by Polacy nadal mogli cieszyć się tanim paliwem.

Cokolwiek tankuje Sasin, nie powinien wlewać tego do pełna

Sasin porównał cenę paliwa w Polsce ze stawkami w innych krajach europejskich. Okazuje się, że powinniśmy skakać z radości, bo „na tle Europy Polska ma najtańsze paliwa, a inni płacą ponad 11 zł”. Minister aktywów państwowych przy okazji zapewnił, że za ewentualne wysokie ceny na stacjach benzynowych nie odpowiada PiS. Rząd przecież cenę paliwa OBNIŻA! 

Absolutnie nie mówmy o bezradności rządu, ponieważ my podjęliśmy rzeczywiście te działania, które były możliwe w ramach regulacji europejskich, czyli przede wszystkim redukcję do absolutnych minimów tych wszystkich obciążeń, podatków na paliwa – wyjaśnił Jacek Sasin.

Minister aktywów państwowych pochwalił PiS za obniżenie na początku roku w ramach tarczy antyinflacyjnej VAT na paliwa z 23 na 8 proc. Oczywiście nie wspomniał, że ta ulga zniknęła, gdy wybuchła wojna na Ukrainie.

Na tle Europy, Polska ma najtańsze paliwa. W Polsce ta średnia ceny benzyny przekracza już znacząco 7 zł, ale w wielu krajach europejskich to jest, w przeliczeniu na złotówki, ponad 11 zł czy ponad 10 zł. Robimy tyle ile można w ramach regulacji – uspokaja Sasin.Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 comments, 5

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
9
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
europ
europ
1 miesiąc temu

to pokazuje stan umysłu tego grubasa o inteligencji nie wspominam bo jego to nie dotyczy bo porównanie cen paliw do krajów europy zachodniej ma się tak jak piernik do wiatraka bo za jedno euro musi zapłacić 4 złote 50 groszy czylizarobkiniemców do polaków to 1:10 no ale jaki wybraniec tacy wyborcy

Bohater z serii "Totalni idioci"
Bohater z serii "Totalni idioci"
1 miesiąc temu

Sasin najwyraźniej za dużo zatankował, przydała by mu się izba wytrzeźwień i wizyta na kilku stacjach paliw w celu weryfikacji swojej opinii. To jest kluczowa sprawa aby to zrobił i popytał jednocześnie kierowców czy rzeczywiście paliwo jest tanie jak barszcz. On nigdy tego nie zrobi bo wie dobrze, że na ulicy jak również w mediach wyszedłby na jednego z tych myślących inaczej, którzy są bohaterami filmików na youtube z cyklu “Totalni idioci w pracy”.

europ
europ
1 miesiąc temu

on to ma narąbane w tym łbie Tworki to nie wyleczą to trzeba zabić żeby uchronić ludzkość