fbpx

PiS szykuje totalne rozdawnictwo dla swojego elektoratu. Fala nowych programów. Ogrywają opozycję jak chcą


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

PiS planuje nową falę rozdawnictwa. W ramach swoich programów z “plusem” i planuje iść na całość – w grę wchodzą takie projekty jak “Samochód+” czy nawet takie kurioza jak “Babcia+”. Nie to nie żart. PiS chce kupić biedniejszą część społeczeństwa twoimi pieniędzmi. Wszystko bowiem ma być dotowane z pieniędzy państwa – czyli z twoich podatków.

Dotacje do samochodu

Mówi się, że jednym z punktów Nowego Ładu, który ma zostać przedstawiony po “majówce” jest projekt ustawy “Samochód+” czyli dotacje od państwa dla biedniejszych rodzin wielodzietnych do zakupu pojazdu. Państwo ma przy tym pilnować, aby samochód nie był za drogi? Kto za to zapłaci? Ty! Większymi podatkami.

Babcia Plus

Kolejnymi punktami, które mają zostać zaadaptowane w ramach “Nowego Ładu” są programy dotacji dla mam. Babcia Plus miałaby być niczym innym jak dodatkiem dla dziadków, którzy zajmują się dziećmi młodych rodziców. Pomysł ma bezpośrednio opierać się na opiece nad dziećmi do lat 3. i miałby być uzależniony od wysokości pensji rodzica i nie może być wyższa niż limit w ustawie – ten miałby wynosić 3000 złotych miesięcznie.

Dodatkowo rodzice dziecka piśmiennie musieliby poświadczyć o rezygnacji z zasiłku wychowawczego.

Zerowy PIT dla młodych matek

Kolejnym ważnym punktem Nowego Ładu miałoby być program zwolnienia z podatku dochodowego dla młodych matek z liczbą dzieci powyżej czwórki. Na razie nie wiadomo nic więcej o szczegółach projektu. Ale według informacji ma bazować na modelu węgierskim.

PiS rozdaje – z twoich podatków

Wychodzi na to, że wyborców Prawa i Sprawiedliwości czeka prawdziwy raj na ziemi – nic tylko robić dzieci. Tylko że reszta za to zapłaci wyższymi podatkami. A myślę, że raczej nikt nie będzie chciał finansować nierobów i system upadnie z powodu emigracji.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
3
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments