fbpx

Piwo za szczepionkę! Nowa obietnica prezydenta


3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden wyszedł z nietypową propozycją dla Amerykanów. Chodzi o zachęcanie do zaszczepienia się przeciw COVID-19 poprzez… obiecanie darmowego piwa.

Bidenowi bardzo zależy na tym, aby do Dnia Niepodległości Stanów Zjednoczonych (tj. 4 lipca) zaszczepiło się co najmniej 70% dorosłych Amerykanów. W osiągnięciu tej optymistycznej wizji ma pomóc idea “piwo za szczepionkę”. Czerwiec w USA został ogłoszony “miesiącem działania”, by przyspieszyć proces szczepień wśród Amerykanów w celu łagodzenia obostrzeń. – Im więcej ludzi się zaszczepi, tym większy odniesiemy sukces w walce przeciwko wirusowi – powiedział Joe Biden z Białego Domu. Prezydent przewiduje, że jeśli Amerykanie będą chętniej się zaszczepiać to czeka ich “lato pełne wolności, szczęścia oraz świętowania”.

Zaszczep się i napij się piwa. Darmowe piwo dla każdego kto ukończył 21 rok życia aby świętować niezależność od wirusa – mówi Joe Biden w akcji promocyjnej, choć sam wystrzega się od promowania alkoholu.

“Osiągnięcie 70 proc. pułapu, abyśmy mogli uniezależnić się od Covid-19 i uwolnić się od niego, wymaga zaangażowania wszystkich: rządu federalnego, władz stanowych, lokalnych, plemiennych i terytorialnych, sektora prywatnego, a co najważniejsze Amerykanów” – podkreśla prezydent.

Aby osiągnąć cel 70% zaszczepionych Amerykanów, w ciągu miesiąca musiałoby się zaszczepić jeszcze 7% dorosłych.

Źródło: SE.pl, APnews.com


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments