fbpx

Polacy na podium w obydwu konkursach w Willingen. W sobotę trzeci był Kamil Stoch. Piotr Żyła drugi w niedzielę.

Subksrybuj nas na Google News

Kamil Stoch znowu na podium. W sobotę, 30 stycznia 2021 roku, zajął 3 miejsce. Trzykrotny mistrz olimpijski znalazł się tuż za Norwegami. Konkurs sobotni wygrał Halvor Egner Granerud. Miejsce 2 zajął Daniel Andre Tande. Niedzielny konkurs, z 31 stycznia 2021 roku, również zwyciężył Halvor Egner Granerud. W niedzielnym konkursie również Polak znalazł się na podium. Miejsce 2 uzyskał zajął Piotr Żyła. Tuż za podium znalazł się z kolei Klemens Murańka. Niedzielny konkurs został przerwany po pierwszej serii. Powodem tej decyzji były bardzo złe warunki pogodowe.

Sobotnie podium dla Kamila Stocha.

W pierwszej serii konkursu Kamil Stoch uzyskał 142,5 metra. W drugiej serii skoczył na 135,5 metra. Pomimo krótszej odległości, zawodnik uznał drugą próbę za lepszą. Zdziwiłem się, bo w moim odczuciu ten skok był oddany z dobrą energią. Gdybym technicznie w pierwszym skoku zrobił to, co w drugim, to wydaje mi się, że byłoby super. Ale był on mocno spóźniony i spora pula energii poszła w próżnię. Nie mam sobie jednak nic do zarzucenia. Wykonałem dobrą robotę i cieszę się z podium – powiedział zawodnik.

Piotr Żyła drugi w niedzielę. Niespodziewany wynik Klemensa Murańki.

Niedzielne zawody w Willingen przeprowadzono w wyjątkowo trudnych warunkach atmosferycznych. Na skoczni wiał bardzo, momentami porywisty silny wiatr. Pierwsza seria trwała z przerwami około 2 godzin. Wielu czołowych zawodników nie poradziło sobie w tych warunkach. Wśród nich byli Kamil Stoch i Ryoyu Kobayashi. Przez silny wiatr w plecy zajęli dalsze miejsca. W tym konkursie wyjątkowo dobry rezultat osiągnął Klemens Murańka. Reprezentant Polski skoczył na odległość 134,5 metra.

Trzech Polaków w pierwszej dziesiątce. Halvor Egner Granerud wygrywa Willingen six.

Trzech Polaków było w pierwszej dziesiątce niedzielnego konkursu. Miejsce 1 zajął Halvor Egner Granerud. Norweg wygrał także cały cykl Willingen Six. Skoczył na odległość 149 metrów uzyskując łącznie 154,3 punktów. Tuż za nim znalazł się Piotr Żyła. Odległość na 137 metrów dała mu po przeliczeniu 135 punktów. Na 3 miejscu znalazł się Niemiec Markus Eisenbichler. Skok na 143 metry, po uwzględnieniu stylu i warunków atmosferycznych, dał mu 132,9 punktów. Miejsce 4 należało do Klemensa Murańki. Polak swoim skokiem uzyskał wynik 127,6 punktów. Na miejscu 10 znalazł się Dawid Kubacki. Jakub Wolny zakończył zawody na 18 miejscu. Z kolei na 21 miejscu znalazł się Andrzej Stękała. Kamil Stoch, w złych warunkach atmosferycznych, skoczył na 125 metrów. Zdobył 107,4 punktów i skończył niedzielny konkurs na 27 miejscu.

Norwegia na czele obydwu klasyfikacji generalnych. Polska i Niemcy na podium.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Halvor Egner Granerud. Norweg na 1 miejscu ma 1206 punktów. Na 2 miejscu jest Markus Eisenbichler. Niemiec ma 888 punktów. Kamil Stoch jest na 3 miejscu z wynikiem 725 punktów. Na 4 miejscu jest Piotr Żyła z wynikiem 602 punktów. Dawid Kubacki jest na 6 miejscu. Andrzej Stękała na 15 miejscu. Również w Pucharze Narodów 1 stopień podium należy do Norwegii. Liderzy prowadzą z wynikiem 3933 punktów. Polska jest na 2 miejscu z wynikiem 3606 punktów. Niemcy klasyfikują się na 3 miejscu z wynikiem 2923 punktów. Austria jest na 4 miejscu z wynikiem 2433 punktów. Na 5 miejscu jest Słowenia, zaś na 6 miejscu jest Japonia.

Źródło: Kamil Stoch trzeci w sobotnim konkursie; Klasyfikacje generalne i niedzielny konkurs indywidualny