fbpx

Polska połączy się z Ukrainą? Szokująca zapowiedź prezydenta [VIDEO]


9 comments, 7
Subksrybuj nas na Google News

Agresja rosyjska na Ukrainie zmieniła diametralnie optykę geopolityczną naszego kraju. Milionowa migracja, dostawy sprzętu wojskowego, to rzeczy, które mało kto zakładał kilka miesięcy temu. Sytuacja jest bardzo zmienna i trudno planować jakiekolwiek ruchy z dłuższym wyprzedzeniem. Niemniej jednak ostatnia wypowiedź Andrzeja Dudy dała asumpt do wielu gorących komentarzy w sieci. W wystąpieniu głowy państwa pojawił się pomysł, który na pewno wywoła skrajne emocje.

Definitywny koniec 3 Rzeczypospolitej?

Na początku marca prezydent Ukrainy przekazał wyrazy podziękowania za gościnność, jaką wykazała się Polska wobec uchodźców. Trudno mu się dziwić – nasz kraj wziął na własne barki największy ciężar, spośród wszystkich europejskich państw. – Jestem niezmiernie wdzięczny prezydentowi Polski Andrzejowi Dudzie za jego zdecydowanie i oddanie dla naszej wspólnej sprawy, jaką jest obrona ludzi. Tak naprawdę nie mamy już granicy z przyjazną Polską, razem stoimy po stronie dobra – rzucił w jednym z wywiadów Wołodymyr Zełenski. Było to trochę metaforyczne stwierdzenie, choć może i nie do końca. Poza prawami wyborczymi, Ukraińcy są traktowani na równi z obywatelami Polski, mając te same przywileje.

Do powyższej wypowiedzi nawiązał Andrzej Duda. Miało to miejsce przy okazji uczczenia rocznicy uchwalenia konstytucji 3 maja. Dla polskiego prezydenta obecna sytuacja jest niewystarczająca – chce on prawdziwego zniesienia granic i połączenia obu krajów. – Mam nadzieję, że Ukraina będzie przez dziesięciolecia, a daj Boże i na stulecia, państwem bratnim dla Rzeczypospolitej. Pomiędzy którym, a nami – Polską, jak mam nadzieję proroczo powiedział to Wołodymyr Zełenski, nie będzie miała granicy. Że tej granicy faktycznie nie będzie. Że będziemy żyli razem, na tej ziemi, odbudowując się i budując nasze wspólne szczęście, swoją wspólną siłę, która pozwoli się oprzeć każdemu niebezpieczeństwu – powiedział Andrzej Duda. Sami zobaczcie fragment przemówienia:


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

9 comments, 7

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
12
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
17
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
2
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
6
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
8
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
6
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
31
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jest bardzo źle wg PIS to bardzo dobrze
Jest bardzo źle wg PIS to bardzo dobrze
8 miesięcy temu

To sposób PIS na kolejne podziały w społeczeństwie Polskim w tym wypadku level hardcore. Można rozumieć zjednoczenie narodów o wspólnym języku i kulturze. przykładem mogą być zjednoczone Niemcy NRD i RFN które zostały sztucznie podzielone na kapitalistyczne i komunistyczne podobnie jak Korea takich przykładów nie brakuje. Ukraina nigdy Polską nie będzie i vice versa. Ukraina stanie się poważną przyczyną destabilizującą relacje gospodarcze, dyplomatyczne i wojskowe z Rosją, ponieważ to są ziemie należące pierwotnie do Rosji. Polskie społeczeństwo będzie narażone jak nigdy wcześniej. Duda który dawno powinien podać się do dymisji za setki tysięcy niecovidowych zgonów ludzi przewlekle chorych i emerytów… Czytaj więcej »

pytek
pytek
8 miesięcy temu

A po co nam ta Ukraina?

Pablo
Pablo
Odpowiedź do  pytek
8 miesięcy temu

Po to, żeby Putler wziął nas razem z Ukrainą. Przecież cała wierchuszka jest prorosyjska.

Katarzyna
Katarzyna
8 miesięcy temu

No to, już koniec Polski. W Warszawie już powiewają banderowskie flagi

kleo
kleo
8 miesięcy temu

A pyta Polaków o zdanie?

MJPIS
MJPIS
8 miesięcy temu

Duda to nie Polska! Granice moze wyznaczac u tesciowej w ogrodzie.

Alexa
Alexa
8 miesięcy temu

Nie podoba mi się to. Polska jak polska od wielu lat a teraz chcą pozbawić nasz kraj symbolicznego kształtu, podstawowych Miast i rzek. Zaczynam się obawiać również jak dzieci zareagują na ten fakt.

Polka
Polka
8 miesięcy temu

Chyba Was pogrzało, bredzicie jak w gorączce. Ręce precz od polskiej flagi i od polskiego godła. Pomoc Ukrainie to jedno, a zmiana granic Polski to inna sprawa!!! Co to za stwór wymyślacie, aż mi ciarki po plecach przeszły. Nasi pradziadowie walczyli : “…żeby Polska była Polską, a Polak Polakiem”. Przelewali krew . Przeżyli zsyłki na Sybir, a wy wymyślacie zmianę granic, przemalowujecie flagę i godło!!!, która od wieków była biało-czerwona. Ludzie ginęli broniąc naszego godła !!, a wy co z nim robicie! Nasz kraj to POLSKA, a nie jakiś tam Ukropol. Won od wolnej niezależnej POLSKI. Ukraina niech sobie będzie… Czytaj więcej »

Azrael
Azrael
Odpowiedź do  Polka
4 miesięcy temu

Poczytaj o Unii Lubelskiej i historii swojego kraju, zanim się wypowiesz…. Wielki Polaku 😄😃😁😆😀

Last edited 4 miesięcy temu by Azrael