Poprosili o 53 respiratory, otrzymali …2, ale działa tylko jeden.


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Warszawski Ratusz zgłosił zapotrzebowanie na sprzęt potrzebny do ratowania chorych na COVID-19. Z całego zamówienia otrzymał od Agencji Rezerw Materiałowych 2 respiratory z czego 1 nadal nie działa.

“Mija tydzień od wysłania do Agencji Rezerw Materiałowych zapotrzebowania na sprzęt i aparaturę medyczną dla warszawskich szpitali do walki z COVID-19. Z listy tej otrzymaliśmy….2 respiratory. Podłączony został 1. Drugi czeka.” – napisała na swoim koncie na Twiterze wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Warszawski Ratusz odpowiedział na apel rządu

Warszawscy urzędnicy odpowiedzieli na apel rządu dotyczący zgłaszania zapotrzebowania na sprzęt potrzebny do walki z COVID -19 i poprosili ministra zdrowia oraz wojewodę mazowieckiego o wyposażenie szpitali w 53 respiratory, 67 urządzeń do wysokoprzepływowej tlenoterapii, 180 kardiomonitorów wraz z centralami monitorującymi, 114 pomp infuzyjnych, 277 pulsoksymetrów, 233 dozowniki tlenu wraz z nawilżaczami, 63 koncentratory tlenu, 200 namiotów tlenowych do transportu chorych, 50 łóżek szpitalnych oraz 54 butle z tlenem. Jak do tej pory z całej tej listy miasto otrzymało 2 respiratory.

2 respiratory z czego 1 jeszcze nie działa

Dwa warszawskie szpitale, Bielański i Grochowski, otrzymały po jednym respiratorze. I o ile ten w Grochowskim już działa to niestety, ale szpital Bielański nadal musi czekać na ustalenie terminu przyjazdu firmy serwisowej wskazanej w umowie. “Trudno zrozumieć sytuację, że respirator, który ratuje ludzkie życie, od tygodnia stoi w kartonie jako atrapa” – skomentowała sytuację wiceprezydent Renata Kaznowska.

Konstanty Radziwiłł to “mylne informacje”

“Stołeczny Ratusz przedstawia mylne informacje, bo respiratory trafiają do stołecznych szpitali” poinformował Wojewoda Mazowiecki i dodał, że “od końca października zamówiliśmy 650 respiratorów, które systematycznie trafiają do mazowieckich jednostek w zależności od zapotrzebowania”.

“Kryteria przyjmowania na Narodowy są takie, że u nas pacjent o takich kryteriach idzie do domu” odpowiadają lekarze dyr. Szpitala Narodowego

“Oddajcie lekarzy”. Lichocka ma pomysł jak Niemcy maja pomóc Polsce w walce z epidemią.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ