fbpx

Poseł Sośnierz z Konfederacji wyzywał protestujących przed sejmem, a wśród nich siostrzeniec Morawieckiego


3 comments, 5

To jest moje prawo do komentowania ludzi, którzy zachowują się jak zwierzęta. Małpiarnia bo przecież co to było, jakbym do jakiejś klatki z pawianami wpadł – relacjonował poseł i wskazał policjantom rzekomego sprawcę ataku.

Wzburzony decyzją sejmu tłum zebrał się pod sejmem. Mieszkańcy Warszawy chcieli wyrazić swoją dezaprobatę dla decyzji sejmu. Ustawa lex anty TVN została przegłosowana w skandalicznej atmosferze. Przed serią głosowań padł wniosek formalny o przełożenie obrad do września. Ku zdziwieniu PiS został on przyjęty. Po około dwóch godzinach marszałek Witek zarządziła reasumpcję głosowania. Przerwę dobrze wykorzystała partia rządząca i okazało sie, że nagle mają już większość. Przed przerwą wszystkie cztery głosowania PiS przegrywał. Po interwencji prezesa, który z grubą teczką propozycji nie do odrzucenia, udał się za kuluary sejmowe do popularnie zwanego ciemnego pokoju i sprawę załatwił. Nie pomogły apele opozycji wzywające marszałek Witek do wyjaśnienia korupcji i jawnego przekupywania polityków.

Po godzinie 21 projekt został poddany pod głosowanie w Sejmie. Głosowało 454 posłów. “Za” głosowało 228 posłów, przeciw – 216, dziesięciu posłów się wstrzymało.

Przeciw nowelizacji opowiedzieli się posłowie: KO, Lewicy, Koalicji Polskiej-PSL, Polski 2050 oraz pięcioro posłów Porozumienia: Stanisław Bukowiec, Jarosław Gowin, Iwona Michałek, Magdalena Sroka i Michał Wypij, a także Stanisław Tyszka (Kukiz’15). Przeciw noweli głosowali też posłowie koła Polskie Sprawy: Zbigniew Girzyński, Andrzej Sośnierz, Paweł Szramka i Agnieszka Ścigaj. Wstrzymało się dziewięcioro posłów Konfederacji i jeden poseł z klubu PiS – Andrzej Gut-Mostowy.

Sośnierz w tłumie protestujących

W zgromadzony tłum przed sejmem wparował poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz. Protestujący w obronie wolnych mediów wiedzieli, że partia, do której poseł należy w większości wstrzymała się od głosu. To nie mogło spodobać się przeciwnikom ustawy Lex TVN. Emocje wzięły górę i doszło najpierw do wyzwisk potem jeden z demonstrantów pchnął posła. Ten próbował podążyć za krewkim demonstrantem ale tłum odciął mu drogę. Następnie do akcji wkroczyła Policja, która eskortowała posła i oddzieliła od większości demontujących.

W asyście Policji Sośnierz próbował tłumaczyć się dziennikarzom ze swojej decyzji podjętej w sejmie sprawie ustawy Lex TVN. Jego zdaniem ustawa nie przejdzie dzięki głosom Konfederacji. Próbował udowadniać, że wstrzymanie się od głosu jest tożsame z głosowaniem przeciw ustawie.

Powariowaliście? – pytał poseł. To nie jest moja wina, ja się wstrzymałem – twierdzi. Podwójne wstrzymanie sie przy wecie Senatu oznacza, że ustawa będzie odrzucona naszymi głosami, gdyby nie Kukiz – dodaje

Jak macie pytania to zadawajcie – zachęcał Sośnierz. Wcześniej miały tu miejsce wydarzenia które nie powinny mieć miejsca doszło do agresji słownej jak i fizycznej wobec mnie – twierdzi dalej.

Zastanówcie sie kogo tu przyprowadzacie – zwrócił sie do zgromadzonych poseł. Media tu nikogo nie przyprowadzają – odpowiedzieli zgromadzeni.

Poseł przekonywał rzekomym o sukcesie Konfederacji, która wprowadziła takie poprawki, które pozwalały sądzić, że ustawa nie będzie uchwalona.

Dzisiaj głos wstrzymujący się jest głosem de facto za– twierdzi jeden z demonstrantów.

Poseł nie odpuszczał i próbował udowadniać – Suma summarum jest to korzystna wymiana – odpowiedział.

“Protestująca małpiarnia” to – demonstrujący pod sejmem

Posła w dalszym ciągu chroniło kilkudziesięciu Policjantów. Tak dużą ich ilość usprawiedliwił słowami:

Jeśli macie taką małpiarnię to tak musi być – skomentował poseł Konfederacji.

Kogo Pan obraża, co to znaczy? – odpowiadają zgromadzone osoby

Zachowują się jak małpy dlatego to jest małpiarnia – powtarza z uporem. Ja tak uważam i tak to kometuje – dodał nie zwracając uwagi na oburzenie dziennikarza Andrzeja Woszczyńskiego.

To jest moje prawo do komentowania ludzi, którzy zachowują się jak zwierzęta. Małpiarnia bo przecież co to było, jakbym do jakiejś klatki z pawianami wpadł – relacjonował poseł

“Dopuścił się gróźb wobec mnie” – Sośnierz

Poseł twierdzi że protestujący nie wiedzieli nawet jak głosował, a i tak spotkał się z ogromna agresją

Ten człowiek który próbował mnie tu pobić to nie wiedział jak głosowałem – twierdzi

Chwilę potem rozpoznał tego człowieka i wskazał go jako sprawcę próby pobicia, którym natychmiast zajęła się otaczająca tłum policja.

Dopuścił się gróźb wobec mnie – uskarżał sie Sośnierz

Ale co ty masz taka miękką skórę przecież jesteś posłem, ludzie jak sa na nas wściekli to nas wyzywają. Nie jesteśmy dziećmi, nie nazywaj wyborców małpiarnią – kometowała kobieta przedstawiająca się jako jego koleżanka z poselskich ław.

Tych którzy zachowują się jak małpiarnia będę tak nazywał – potwierdził poseł Konfederacji

Morawiecki w obronie nietykalności posła

Natychmiast po incydencie w obronie posła wystąpił oburzony zachowaniem demonstrantów premier Morawiecki. Nie reagował w czasie strajku kobiet kiedy to posłankom wytracano legitymacje z ręki i traktowano je gazem. Dziś postanowił inaczej.

Nastąpił fizyczny atak na posła Sośnierza. Takie zachowania są skandaliczne i skrajnie szkodliwe społecznie. Cała klasa polityczna powinna potępić takie zachowanie. – napisał premier

Siostrzeniec Morawieckiego wśród atakujących?

Patryk Michalski dziennikarz Wirtualnej Polski rozpoznał wśród atakujących posła Sośnierza, siostrzeńca premiera Morawieckiego. To jest ten mężczyzna, który popchnął posła.

TVN ma przeprosić

Jakąś niezrozumiałą drogą dedukcji kolega klubowy Sośnierza, Robert Winnicki zarzuca TVNowi sprawstwo ataku pod sejmem.

Nie głosowaliśmy za lex TVN, ale to w tej sytuacji nie ma żadnego znaczenia. Oczekuję jednoznacznego odcięcia się i potępienia ze strony stacji oraz jej dziennikarzy dla tego zdziczałego chamstwa, które działało rzekomo w ich obronie” – przekazał polityk.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 comments, 5

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
BYNIO
BYNIO
1 rok temu

Woda sodowa uderzyła do głowy posłowi z konfederacji. Za kogo on sie uważa. Bezczelny typ.

adaś
adaś
Odpowiedź do  BYNIO
1 rok temu

No tak, powinien dać się pomiatać

Aro
Aro
11 miesięcy temu

Jak to jest siostrzeniec Morawieckiego to ja jestem chinski mandaryn,,a wystarczylo sprawdzic jak on wyglada .Ale lepiej pisac bzdury i siac propagande.Panie Michalski ,,marny ma pan wzrok ,,zeby az tak sie pomylic?