Protest matek noworodków i wcześniaków przed Szpitalem Centrum Zdrowia Matki Polki. Tygodniami nie widują swoich dzieci.


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Zdjęcia przesyłane przez pielęgniarki to wszystko, co ma Anna Thielebuele. Synka nie widziała już prawie trzy tygodnie. Od czasu do czasu dostaję zdjęcia. Oczywiście mogę dostać informację, co się z nim dzieje, ale to nie zastępuje kontaktu, ani dotyku, ani słuchania bicia serca – mówi Anna Thielebuele.

Przed chłopcem jeszcze długie miesiące leżenia w szpitalu. Kobieta dzwoniła, prosiła, pisała. Jak sama mówi, po 2 tygodniach dostała odpowiedź odmowną. Taką samą otrzymały wszystkie mamy, które pisały do władz placówki. Przeszkodą mają być przepisy sanitarne. Te dopuszczają odwiedziny dziecka tylko wyjątkowych sytuacjach.

w oświadczeniu szpitala czytamy :

W przypadku szczególnego uzasadnienia medycznego, mogą mieć miejsce odwiedziny opiekuna prawnego dziecka trwające do 1 godziny i odbywające się nie częściej niż co 10 dni.

Dyrekcja szpitala zdecydowała, że matki będą mogły spotykać się ze swoimi dziećmi raz na 10 dni.

Skłoniło nas to, że pandemia trwa dosyć długo i te duże liczby zachorowań, uświadomiły nam, że ten problem nie skończy się szybko – mówi Adam Czerwiński, rzecznik Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Ale zaniepokojenie wśród matek wzbudził zapis w zarządzeniu, mówiący o tym że wizyty będą możliwe w uzasadnionych przypadkach. Nie określono, który przypadek będzie uzasadniony, a który nie.

Dyrekcja szpitala zapewnia, że zapis w zarządzeniu spowodowany był wyłącznie wymogami prawnymi i że nikt kontaktu matek z dziećmi nie będzie utrudniał.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments