fbpx

Protest tarnowskiej młodzieży – chcą dymisji Czarnka


“Kolejne próby indoktrynacji sfery edukacji przez pseudo Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka nie mogą zostać bez odpowiedzi”takimi słowami Młodzież Tarnowskiej Lewicy rozpoczęła protest, wymierzony w obecnego ministra Edukacji Narodowej. Młode pokolenie chce żyć w europejskim, demokratycznym i tolerancyjnym państwie.

Napięcie między politykami a młodzieżą są coraz większe. Spowodowało to, że kolejne wielkie miasto w Polsce zaczęło protestować przeciwko destrukcyjnym działaniom rządu. Młodzi Polacy z tarnowskiej młodzieżówki Lewicy postanowili powiedzieć “Stop!” kadencji Przemysława Czarnka, polityka PiS i obecnego ministra Edukacji Narodowej.

“Nie chcemy powrotu do średniowiecza!”

Chcemy, żeby nasze dzieci wychowywały się w normalnych warunkach

“Pokażmy naszą siłę”

Takimi hasłami młodzież zachęca do wspólnego protestowania w obronie godnej edukacji, którą obecny gabinet Mateusza Morawieckiego próbuje destabilizować, poprzez nowelizacje uderzające w jednostki bądź grupy. Uczniowie szkół i nie tylko zebrali się pod kuratorium oświaty z banerami, które nawołują do zaprzestania łamania prawa w szkołach.

Najnowsza nowelizacja ustawy oświatowej, którą minister Czarnek proponuje ma na celu ochronę dzieci przed demoralizacją, którą przynoszą ogólnoświatowe trendy oraz poglądy. Według polityka, uczniowie w szkołach są narażeni na demoralizację przez organizacje, które mają kształcić dzieci w kierunku edukacji seksualnej a zdaniem polityka – tego nie robią tylko uczą zachowań wulgarnych, nieodpowiednich do ich wieku.

“do szkół wchodzą organizacje demoralizujące dzieci pod przykrywką jakiejś edukacji seksualnej, ale w istocie uczące dzieci czegoś, co jest wulgarne i nieadekwatne w stosunku do ich wieku” – powiedział minister w rozmowie na antenie tvp.info

Przeciwko takim działaniom i słowom stawiają się aktywni działacze Młodej Lewicy, nauczyciele oraz pracownicy placówek dydaktycznych, którzy w internecie, w ramach protestu, otagowują posty w social mediach: #CZARNEKOUT.

źródło: onet


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ