fbpx

Przez dziesięć lat firma Szumowskich dostała 300 mln na badania leków. Jakie są efekty?


1.4k

Andrzej Stankiewicz zaprosił do studia polityka PiS łukasza Schreibera. Firma powiązana z rodziną szumowskich otrzymała ogromne pieniądze na badania nowych leków. Ostatnie granty nawet na badanie koronawirusa.

Redaktor Stankiewicz; I powiem panu tak ona (firma Szumowskich)  nigdy żadnego leku nie wprowadziła na rynek a ostatnio wzięła  pieniądze od państwa na leki na raka i nawet na covid ostatnio firma, która nigdy niczego nie wprowadziła na rynek, dostała gigantyczne pieniądze na badania leków onkologicznych, leków na covid. Największe firmy na świecie wszystkie państwa szukają takich leków, a tu firma brata pana ministra okazuje się wyspecjalizowana w czymś takim to jest konkret, przez 10 lat ani jednego leku i 300 milionów od państwa. To nie są  kalumnie to są konkrety.

Łukasz Schreiber PiS; Ja  jakby nie jestem od tego, nie jestem w stanie ocenić się tego czy ta firma otrzymywała na takie czy na inne nie badania, to dobrze czy średnio dobrze, że środki finansowe są na stronie, są konkursy są komisje konkursowe, które to oceniają

Redaktor Stankiewicz; Nawet CBA podważało te konkursy

Łukasz Schreiber PiS;  Natomiast wiem jedno na pewno, że tak jak Pan zauważył, działa na rynku chyba od 10 lat za czasów rządów naszych poprzedników została znacznie największe środki, wtedy miała współczynnik przyznawania nawet na poziomie wydaje się ponad 90%, a dzisiaj ma na poziomie 30% i jakby czynienie wobec Ministra Zdrowia zarzutu z tego, że jego brat prowadzi firmę od lat związku z tym miał ją zamknąć

Redaktor Stankiewicz; Jakiś konkret ja bym chciał zobaczyć z tych moich pieniędzy z państwa pieniędzy, z pańskich pieniędzy, te setki milionów, które idą to chciałbym jakiś lek zobaczyć jakiś konkret. Gdyby Bartosz Arłukowicz miał brata, albo Ewa Kopacz miała brata, który prowadzi firmę, to wy byście jako Pis uważali że wszystko jest w porządku?

Państwo wydało 300 milionów na “nieleki”, ale Łukasz Schreiber – nie wypowie się na ten temat bo się na tym nie zna

Łukasz Schreiber PiS;  Wszystko zależy wszystko zależy w jaki sposób by to wyglądało. No przyzna pan że jest różnica pomiędzy tym gdyby nie wiem na  przykład nie założył firmę nie dwa miesiące przed tym jak minister Szumowski objął stanowisko, stanowisko w resorcie zdrowia, a inną sytuacją jest jeżeli mnie firma działała 6 lat wcześniej, zanim czy 7 zanim został profesor ministrem zdrowia i tylko i tylko o tym mówię.

Ja się nie podejmuję rozstrzygać jakby co do co do merytorycznego rozstrzygnięcia tych konkursów, bo ani w tym nie uczestniczyłem, ani a jak ja na tym specjalnie nie znam.

Źródło; Onet


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1.4k

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments